Rękawice dla bramkarzy – zadbaj o nie jak należy!

soccer-1531812_1280Pielęgnacja rękawic bramkarskich to naprawdę ważny temat. Ach – gdyby tylko istniały: rękawice dla bramkarzy, które trwają wiecznie. Niestety taka opcja nie została jeszcze wynaleziona. Mimo to możesz sprawić, że chwyt i rękawice będą trwać dłużej niż przeciętnie. Na tym blogu podajemy kilka wskazówek – częstuj się!

Odpowiedni rozmiar

Może to zabrzmieć banalnie, ale bardzo ważne jest, aby Twoje rękawiczki miały odpowiedni rozmiar. Nie powinny być za duże (wtedy pianka na dłoni może się łatwiej rozerwać), ale też na pewno nie za małe (wtedy można oderwać palce od rękawicy). Wystarczy przymierzyć rękawiczki przy zakupie. Sprzedający w danym sklepie eksperci są do Twojej dyspozycji! W tabeli rozmiarów możesz również znaleźć odpowiedni rozmiar online. Czy rękawica nie pasuje prawidłowo? Wtedy możesz go zwrócić za darmo – z całą pewnością nie będzie żadnego, nawet najmniejszego problemu.

Należy umyć przed (pierwszym) użyciem

Dokładnie umyj rękawice (12-24 godziny) przed pierwszym użyciem. Dobrze zmocz je od środka letnią wodą, tak aby chwyt był optymalny już od pierwszego treningu. Jest to szczególnie ważne w przypadku rękawic niższej jakości– o czym z całą pewnością powie Ci również sprzedawca. Następnie możesz zwilżyć rękawice letnią wodą przed każdym użyciem. Zrób to na godzinę do dwóch godzin przed użyciem, w przeciwnym razie są zbyt mokre i nie jest to dobre dla twojego chwytu.

Umyć po treningu

Wiesz o tym bardzo dobrze. Trenowałeś na trawie (czytaj: błocie) i po treningu twoje rękawice są pokryte piaskiem. Bardzo ważne jest, aby w domu myć rękawice letnią wodą. Pamiętaj, aby wypłukać cały piasek z pianki. Jeśli piasek pozostaje w piance, nie tylko szkodzi to trwałości rękawicy, ale także bardzo źle wpływa na chwyt. Z pewnością zauważysz to również podczas treningu/zawodów. Zawsze zabieraj ze sobą ręcznik i butelkę z wodą, aby utrzymać piankę (rozsądnie) czystą podczas gry na bramce.

Przechowywanie rękawic

Sposób przechowywania rękawic jest również bardzo ważny dla utrzymania przyczepności i trwałości pianki. Zalecamy, aby po umyciu rękawic trzymać je na ręczniku, dłonią skierowaną w stronę ręcznika. W razie potrzeby możesz złożyć ręcznik, ale upewnij się, że rękawiczki mogą „oddychać”, aby mieć pewność, że nie spleśnieją. Nigdy nie zakładaj rękawic na grzejnik i nigdy nie kładź ich dłonią skierowaną w stronę światła. Promieniowanie UV jest wyjątkowo szkodliwe dla piany. Nigdy też nie wkładaj rękawiczek do pralki lub suszarki!

Jest jeszcze wiele innych ważnych wskazówek – ale nie ma miejsca, by o wszystkich pisać. Najlepsze co możesz zrobić, to zapoznać się dokładnie z instrukcją, którą dostaniesz od producenta. Dzięki niej nie tylko będziesz wiedział, jak przedłużyć żywotność swoich rękawic bramkarskich w najlepszy możliwy sposób, ale też będzie to dokładnie dopasowane do tej pary, której posiadaczem jesteś. Skorzystaj z tych możliwości, a przekonasz się, że naprawdę było warto, by cieszyć się rękawicami jak najdłużej.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>