Przyjazna firma: siłownia dla pracowników

workplace-wellness

Wielu z nas spędza w pracy praktycznie cały dzień. Często, także nawet w domu zarywają noc, aby sprostać narzuconym im zadaniom, czy wymaganiom. Nierzadko pracownicy danej firmy są przemęczeni, a przez to nieuważni. Taka sytuacja może prowadzić do niepotrzebnych błędów, których można by było uniknąć, gdyby w trakcie pracy, pracownicy mieli możliwość zrelaksowania się w jakiś konkretny sposób.

Relaks dla pracowników w trakcie pracy, lub bezpośrednio po jej skończeniu

Co można zrobić, aby nasi pracownicy pracowali bardziej wydajnie? Aby – poprzez nadmierny wysiłek – nie generowali błędów, mogących zagrozić samej firmie? Jak wiadomo, wysiłek fizyczny uspokaja sam umysł. Nie znaczy to, że musimy polecić naszym pracownikom np. ciągłe przenoszenie drukarek, lub komputerów w biurze, aby ich stan umysłu (i ciała) był w całkowitej i ciągłej dyspozycji do pracy. Oczywiście, że nie. Ale możemy np. w jednym z pomieszczeń firmowych przygotować taką małą, firmową siłownię.

Wstawić tam odpowiednie sprzęty i dać naszym ludziom to, czego być może im brakuje w ciągu dnia, aby ich wysiłek umysłowy, równoważył się z wysiłkiem fizycznym. Człowiek potrzebuje ćwiczeń, ale taka siłownia mogłaby spełniać także i inne zadania. Jednym z takich zadań byłaby np. integracja pracownicza. W trakcie korzystania z siłowni, pracownicy zbliżają się do siebie, poznają lepiej, aby później mogli bardziej efektywnie – wspólnie pracować. Często sprostanie umysłowym zadaniom nie jest łatwe. Jest nawet polecane, aby w trakcie pracy robić sobie przerwy, oczyścić umysł. Będzie on znacznie bardziej efektywny, jeśli mu na chwilę „odpuścimy”.

Jak to ma być siłownia?

Oczywiście, nie musi być od razu w pełni wyposażona. Na początek można ustawić w niej urządzenia służące do chodzenia np. bieżnia. Jest to bardzo dobry pomysł dla tych, którzy nawet w biurze często wstają od biurka, aby po nim pochodzić. W takiej siłowni będą mieli okazję, aby nawet pobiegać. Kolejnym urządzeniem wartym zakupu do siłowni, jest stepper. Zajmuje niewiele miejsca, a można skutecznie się na nim odprężyć, a przy okazji pozbyć się zbędnych kalorii.

Polecany szczególnie dla kobiet, choć i mężczyźni nie powinni nim pogardzić. Także przyda się orbitrek, angażujący nie tylko nogi ćwiczącego, ale i ręce. Jest wiele urządzeń przeznaczonych dla siłowni. Takie urządzenia są z powodzeniem stosowane także w domach. Zajmują niewiele miejsca, ale to co potrafią, na pewno zadowoli niejednego. Oczywiście w takiej siłowni nie powinno zabraknąć różnego rodzaju ciężarków, przeznaczonych do ćwiczeń mięśni rąk.

Siłownia dla pracowników

Siłownia dla pracowników to bardzo dobry pomysł i może oznaczać, że dana firma jest bardzo przyjazna dla „swoich ludzi”, a szczególnie jej szef. To przecież jego decyzją takie pomieszczenie zostało utworzone i przeznaczone właśnie dla pracowników. Oznacza to, że szef chce, aby jego ludzie nie tylko pracowali, ale także lubili do tej pracy przychodzić, szczególnie wtedy, jeśli sama siłownia będziedla nich za darmo.

W artykule wykorzystano porady pochodzące z blogu http://www.athleticbody.pl
Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>