Ukraina – dowiedz się dlaczego warto tam odpocząć od pracy na urlopie

ukraine

Ukraina to jedno z największych krajów w Europie, ale to nie znaczy, że nie nadaje się na relaksujący urlop. Każdego roku przyciąga coraz więcej turystów spragnionych czegoś nowego, pięknych widoków i sielskiego wypoczynku – sprawdźcie więc dlaczego biznesmeni zmęczeni korporacyjnym wyścigiem uciekają tam na wakacje, zamiast do Włoch czy Grecji.

To ważne!

Niedawne trudności polityczne, terytorialne i gospodarcze niewiele przyczyniły się do wypalenia wizerunku byłego narodu radzieckiego, który starał się znaleźć swoją tożsamość między rosyjskimi a zachodnioeuropejskimi wpływami. Niemniej jednak, Ukraina jest domem dla wielu pięknych miejsc o szerokim zakresie działań turystycznych. I chociaż niektóre regiony są zalecane jako te, których lepiej unikać z powodu starć separatystycznych, większość tego rozległego kraju jest otwarta na biznes turystyczny:

• tętniące życiem miasta,
• starożytne zamki,
• wspaniałe krajobrazy,
• różnorodność atrakcji,
• przyjazna postawa mieszkańców.

To wszystko oraz brak masowej turystyki nadaje Ukrainie urok i autentyczność, której często brakuje gdzie indziej. Poniżej znajdziesz opisy kilku miejsc, które sprawią, że zakochasz się w tym wschodnioeuropejskim kraju, jeśli tylko zdecydujesz się do niego wyjechać na wczasy.

Lwów

Kresy.com oferuje wycieczki do Lwowa z Warszawy. Co tam czeka na turystów? Czarny Dom Kamienny, wybudowany w 1588 roku, jest jednym z najsłynniejszych budynków w Lwowie. Nic dziwnego, bowiem Lwów wyróżnia się najpiękniejszą architekturą ze wszystkich miast w całej Ukrainie. Poza tym Lwów jest znany z pięknych wąskich uliczek, wspaniałych kościołów, fascynujących muzeów i uroczej atmosfery. Ten region jest naprawdę przytulny, oferujący szeroki wybór tematycznych restauracji, chłodnych barów i wspaniałych klubów nocnych. Niezależnie od pory roku, jest popularny wśród Ukraińców, którzy przyjeżdżają tu na weekend, aby poczuć wibracje Starego Miasta.

Lwów słynie z knajp – lokalnych pubów, które serwują pyszne napoje i potrawy. Jednym z najciekawszych miejsc jest Gasova Lampa – muzeum-restauracja z największą kolekcją lamp gazowych w Europie. Na wycieczkę jednodniową z Lwowa można zwiedzić szlak Golden Horseshoe: szlak turystyczny wokół najważniejszych zamków regionalnych – zamku Olesko, zamku Zolochiv i zamku w Pidhirtsi.

Niesławny Mały Wiedeń na bogate dziedzictwo architektoniczne austro-węgierskie, a Czerniowce jest jednym z klejnotów zachodniej Ukrainy. Na terenie Uniwersytetu w Czerniowcach zachowały się wspaniałe budynki chronione przez UNESCO, to idealne miejsce na romantyczne spacery. Aby odpocząć znajdują się tam urocze kawiarnie w stylu wiedeńskim.

Miłośnicy architektury secesyjnej mogą zwiedzić eleganckie freski i piękne wnętrza Muzeum Sztuki w Czerniowcach. W historii wielokulturowości i ciągle zmieniającej się jurysdykcji miasto to jest jednym z najatrakcyjniejszych miejsc w kraju.

To wszystko sprawia, iż w istocie Ukraina jest miejscem do którego warto się wybrać na urlop, gdyż w istocie można tam wypocząć jak nigdzie indziej!

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>