Przechowywanie broni w biurze – co mówi o tym ustawa?

handgun-231696_960_720Posiadanie broni w biurze to w dzisiejszym czasie nie jest fanaberia, ale bardzo często spotykana praktyka. Jednak, aby to robić legalnie i bezpiecznie trzeba oczywiście pozwolenie na posiadanie takiej broni posiadać, jak również znać wszystkie wytyczne zawarte w ustawie, które regulują sposób jej przechowywania w miejscu pracy. Zachęcamy więc przede wszystkim do szczegółowego zapoznania się z dokumentem prawnym, do którego wstęp można znaleźć w niniejszym artykule.

Przechowywanie broni w pracy – co warto wiedzieć?

Jeśli spełniłeś wszystkie warunki pozwalające na posiadanie broni i w istocie taką posiadasz, musisz wiedzieć jednak, że zaznajamianie się z legalnym posiadaniem tego narzędzia nie kończy się na zakupie wybranego modelu.

Zapewnienie bezpieczeństwa jest priorytetem, a to z prostego powodu: broń w żaden sposób nie może być rzeczą dostępną dla osób niepowołanych i wynika to z obowiązku, którego podstawę prawną można znaleźć w artykule 32 Ustawy o broni i amunicji. Zapoznając się z tym aktem prawnym można dokładnie zapoznać się z wymogami, które określają od a do zet jak wygląda odpowiednie zabezpieczenie i bezwzględnie należy się do tego zastosować. Warto też wiedzieć, że policja ma prawo w każdej chwili sprawdzić, czy broń jest prawidłowo przechowywana i czy jako jej właściciel zastosowałeś się w istocie do tychże wymogów. W związku z tym warto zaznajomić się z rozwiązaniem, jakim są szafy na broń s1 , które zdają się być jednym z najlepszych, dostępnych zabezpieczeń tejże broni, jak również sposobem na bezpieczne przechowywanie jej w biurze.

Przechowywanie broni – poznaj najważniejsze zasady!

Przeglądając przepisy można szybko zauważyć, że wymagania minimum klasy S1 (jak wyżej wymieniony przykład) jest pierwszym elementem, które wskazuje na to, że dana szafa wykazuje odporność na włamanie, a więc zabezpieczenie broni przed trafieniem w niepowołane ręce. Co więcej, każdy tego typu sejf znajdujący się w biurze musi mieć certyfikat, aby przy ewentualnej kontroli nie było żadnej wątpliwości co do tego, że jego jakość na wysokim poziomie, zgodnie z ustawą. Warto również wspomnieć, iż absolutnie nie można trzymać w biurze, w nawet tak zabezpieczonym miejscu nabitej broni – musi być rozładowana.

Czym wyróżniają się szafy na broń S1:

  • są bardzo proste w konstrukcji,
  • zabezpieczają broń.

Jednak jeśli zależy nam na tym, by znajdująca się w środku broń była jeszcze lepiej chroniona, warto zainwestować w sejfy o jeszcze wyższej klasie antywłamaniowej, które są w stanie to zapewnić, według normy, której wymogi w tym zakresie spełniają.

Wybrany sposób zamknięcia takiej szafy też ma znaczenie. Jeśli chodzi o kluczyk – konieczne jest przemyślenie miejsca, w którym będzie się on znajdować. Jeśli mowa o zamku elektronicznym, poza osobą uprawnioną nikt więcej nie powinien znać unikatowego kodu dostępu.

Tak jak wspomniano na początku – są to ogólne wytyczne, a nie kompletne informacje dotyczące tego, co na temat przechowywania broni w biurze mówi Ustawa.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>