Pracować jako kierowca międzynarodowy

Mężczyźni często wybierają zawody, które dadzą im duże zarobki nawet kosztem rodziny, wolnego czasu i innych przyjemności. Przykładowo pracując jako kierowca ciężarówki, która kursuje na trasach międzynarodowych nasze zarobki kształtują się na poziomie kilku tysięcy złotych miesięcznie. Wielu młodych kierowców podejmie ten trud, ponieważ wypłata jest zachęcająca. Jednak czy czują przyjemność z wykonywana tej pracy? Na pewno tak. Drugą sprawą jest jeszcze bezpieczeństwo. Pracując za kółkiem samochodu ciężarowego jeżdżąc po europie, musimy stawić czoła wielu przeciwnością losu oraz niespodzianką jakie nam przyniesie. To naprawdę niebezpieczne zajęcie tylko dla prawdziwych zapaleńców. Co prawda taka praca kierowcy daje nam możliwości poznania świata i pozwiedzania wielu pięknych krajów Europy, ponieważ gdy przewozimy ładunki z Polski na przykład do Hiszpanii to musimy odczekać kilka godzin, nawet kilka dni na ponowny załadunek. W tym czasie możemy odłożyć pracę na bok i zająć się zwiedzaniem okolicznej miejscowości. Jest tutaj pewne niebezpieczeństwo, że nasz służbowy samochód ktoś okradnie albo uszkodzi, bowiem to my odpowiadamy za ciężarówkę podczas naszej pracy w transporcie i to na naszej głowie jest jej zabezpieczenie. Na szczęście pracodawca daje nam listę specjalnych parkingów strzeżonych, na których możemy a nawet powinniśmy pozostawić nasz samochód. Praca kierowcy międzynarodowego to także ciągłe delegacje, zatem należy być świadom tego, że w domu może przebywać się dość rzadko.

Jestem kierowcą TIR-a od 15 lat, w domu jestem 5 dni na miesiąc - mówi Pan Wojciech Jastrun, człowiek, który

psychicznie nie wytrzymał i przyszedł do naszego biura prosić o pomoc w znalezieniu inne pracy, takiej gdzie będzie spędzał więcej czasu z żoną i dziećmi. Od samego początku kiedy zaczynał tę pracę, był pozytywnie do niej nastawiony, ale czas pokazał jednak, że to rodzina jest najważniejsza. Ważniejsza od kumpli z CB-Radia, od kumpli z pracy i od samej pracy kierowcy międzynarodowego.

Wszystko co ważne było zawsze daleko ode mnie – mówił Pan Wojciech.

Tak czy owak, ważne jest to aby praca nie zasłaniała nam rzeczy ważnych dla nas i życia naszych bliskich. Póki jednak daje nam satysfakcję i pieniądze, możemy ją wykonywać i cieszyć się naszym zawodem.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Powiązane tematycznie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>