Pożyczki przez internet – czy to bezpieczne?

online-credit-card-sxc.hu_-1024x768

Na rynku znaleźć można wiele różnych opcji pożyczkowania. Od tradycyjnych banków, w których można otrzymać kredyt, po „chwilówki”, ratujące nas w kryzysowej sytuacji. Opcja, którą wybierzemy będzie głównie zależeć od kwoty, jaką potrzebujemy, czasu, w jakim będziemy mogli spłacić zaciągnięte zobowiązanie oraz formalności, jakie będziemy w stanie załatwić i w jakim czasie.

Warto wiedzieć, że tradycyjne banki, choć bezpieczniejsze niż firmy pozabankowe, posiadają więcej wymogów wobec swoich potencjalnych klientów, wśród których znajduje się min. zaświadczenie o zarobkach czy inną formę zabezpieczenia finansowego. Niejednokrotnie znajdujemy się w sytuacji, w której nagle potrzebujemy określonej sumy pieniędzy na nieprzewidziane wydatki związane z codziennym życiem.

Kiedy inne pomysły zawodzą, zaczynamy rozważać możliwość wnioskowania o pożyczkę online. Na rynku pojawia się coraz więcej takich ofert oraz firm proponujących takie rozwiązanie. Czy jest jednak ono w pełni bezpieczne? Którą firmę wybrać, aby czuć się w pełni bezpiecznym przez cały czas trwania umowy?

Po pierwsze – sprawdzać

Jeśli zdecydujemy się na pożyczkę przez Internet, pierwsze co należy zrobić, to zapoznać się z ofertami firm i opiniami o nich. Czasem nie zdajemy sobie sprawy, ale firmy dostępne na rynku nie bezpośrednio świadczą usługi pożyczkowe, ale na przykład świadczą usług pośrednictwa, przez co wzrasta cena naszej pożyczki, a nasze dane osobowe przechodzą często przez wiele rąk. Zanim podejmiemy decyzję o wyborze konkretnej oferty online warto sprawdzić wybraną firmę pod kątem wiarygodności.

Istnieje sporo instytucji, które zajmują się rejestrem takich przedsiębiorstw, co ułatwia weryfikację instytucji parabankowych pod kątem wiarygodności. Kolejną kwestią jest świadomość, że pierwsza pożyczka brana w takiej placówce jest często oferowana na dużo niższą kwotę niż w przypadku chociażby banków. Jeśli jednak kwota pożyczki nas zadowala, pozostaje dokonanie formalności.

Pożyczkowanie online niesie za sobą wiele plusów, jednak ogranicza w dość znacznym stopniu bezpośredni kontakt z klientem. Jest to dość ważne w chwili dokonywania formalności, co niesie za sobą dużo pytań o kwestie zawarte w umowie, które często zdają się niezrozumiałe. Jest to więc zasadnicza wada pożyczek zaciąganych online.

Jakie zagrożenia

Warto mieć świadomość, że pożyczki internetowe niosą za sobą pewne zagrożenia. Przede wszystkim należy mieć świadomość, że nasze dane osobowe przekazywane w sieci są narażone na trafienie w niepowołane ręce. Decydując się na pożyczkę za pośrednictwem Internetu należy mieć świadomość ograniczonego kontaktu w bezpośredniej formie, przez co nie zawsze można liczyć na bezpośredni kontakt. No i najważniejsza, najmniej przyjemna kwestia, czyli oszuści, których w sieci znajduje się naprawdę sporo. Działają oni zazwyczaj w momentach kryzysowych, kiedy to ludzie potrzebują szybkiej gotówki na nieprzewidziane wydatki. Dlatego też decydując się na pożyczkę online należy zachować szczególną ostrożność.

Informacji na temat zagrożeń jakie mogą nieść ze sobą pożyczki online udzielił nam serwis http://twojapierwszachwilowka.pl/

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

2 komentarzy

  1. Kaczorski pisze:

    Kredyty przez internet są przeważnie bezpieczne inaczej nie byłoby ich na rynku. Nie chodzi tu o bezpieczeństwo tylko o procent odsetek. Korzystając z jakiś dobrych rankingów kredytowych np. jak http://www.pankasa.pl/ macie większą szansę na odnalezienie taniej pożyczki. Innego sposobu praktycznie nie widzę.

  2. Bogdan pisze:

    Potrzebne jest mi dobre szkolenie z rodo, które można zrealizować u mnie w firmie. Po wejściu w życie nowych przepisów dotyczących ochrony danych osobowych widzę, że w mojej firmie jest jeszcze sporo do zrobienia. Interesuje mnie szkolenie na dobrym poziomie merytorycznym, prowadzone przez prawdziwych fachowców z dziedziny ochrony danych. Szukam też inspektora danych osobowych. Możecie mi doradzić coś w tej kwestii?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>