Dofinansujemy małe i średnie przedsiębiorstwa – sprawdź czy spełniasz warunki

One-Trick-Smart-Marketers-Use-To-Make-More-Money-Gingerbread-Marketing-1

Wraz ze wstąpieniem do Unii Europejskiej uruchomiono możliwość starania się o dofinansowanie na założenie i rozwój własnej działalności gospodarczej. Z opcji tej skorzystało wielu młodych stażem przedsiębiorców, którzy dzięki pomocy finansowej mieli szansę na założenie i rozwój swoje własnej firmy. Oczywiście sama procedura nie jest szybka i wymaga czasu na załatwienie wszystkich formalności, jednak opłacało się, bowiem spora część pierwszych przedsiębiorców, którzy uzyskali pomoc funkcjonuje bez zarzutu do tej pory.

Generalnie można skorzystać z dofinansowania z różnych źródeł, takich jak Fundusze Unijne czy Urząd Pracy. Główne warunki otrzymania dofinansowania oraz wszelkie formalności związane z wnioskowaniem zależą w głównej mierze od rodzaju konkretnego dofinansowania oraz miejsca, które oferuje takie dofinansowanie. Poniżej przyjrzymy się dokładniej dofinansowaniom, jakie oferowane są dla małych i średnich przedsiębiorstw, jakie najczęściej znaleźć można na polskim rynku.

Jakie warunki

Aby starać się o dofinansowanie należy pamiętać o kilku ważnych informacjach. Przede wszystkim dofinansowanie nie pokrywa w 100% kosztów związanych z rozpoczęciem działalności. Dofinansowanie takie pomaga przede wszystkim w pokryciu kosztów związanych z rozpoczęciem czy działalnością przedsiębiorstwa, a same w sobie nie stanowią zysków dla przedsiębiorcy. Dofinansowania przyznawane są na projekty, które jeszcze działają, a nie na już zakończone. I trzeba pamiętać, że na jeden projekt przypada jedno dofinansowanie. Jak znaleźć dofinansowanie, które będzie dla nas idealne? Najlepiej bezpośrednio w placówkach, które zajmują się danymi dofinansowaniami.

Wystarczy wizyta w danym dla nas Urzędzie Pracy lub Urzędzie Miasta, który posiada dział zajmujący się funduszami unijnymi. Można również skorzystać z opcji, jaką jest znalezienie listy dofinansowań na stronach internetowych wyżej wymienionych instytucji. Ich podział jest klarowny i ustalony głównie ze względu na teren działalności przedsiębiorstwa oraz dany sektor działalności, w jakim firma będzie działać. Każde konkretne dofinansowanie osadzone jest w ramach czasowych, wyszczególnione są typy przedsięwzięć objętych dofinansowaniem oraz typy beneficjentów, którzy mogą się starać o dofinansowanie.

Jak znaleźć dofinansowanie dla siebie

W placówkach oferujących dofinansowania można znaleźć konsultantów, którzy zajmują się weryfikacją dokumentacji i fachową pomocą podczas wnioskowania o dofinansowanie. Innym wariantem jest również skorzystanie z wyszukiwarki dofinansowań, które będą dopasowane do naszych oczekiwań. Starając się o dofinansowanie dla naszej działalności warto jest z dużym wyprzedzeniem przygotować dokładną dokumentację mówiącą o naszej działalności gospodarczej.

Ułatwi to nie tylko samo szukanie interesującego nas dofinansowania, ale także usprawni wszelkie formalności związane z samym wnioskowaniem. Dobra wiadomość jest taka, że ciągle pojawiają się nowe dofinansowania dla początkujących przedsiębiorców.

W artykule częściowo wykorzystano materiały pochodzące z serwisu: http://polska-chwilowka.pl/

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 Komentarz

  1. Aliks pisze:

    Na https://www.kryptoporadnik.pl/kursy/ znalazłem świetnie zrobione i zestawione kursy różnych kryptowalut, które naprawdę pomagają w planowaniu sprzedaży czy kupna konkretnej waluty. Warto obserwować, bo kursy zmieniają się w czasie rzeczywistym, szybko rosną lub spadają wartości konkretnych walut. To dobre rozwiązanie dla osób początkujących, które chcą prześledzić, jak zachowuje się konkretna waluta w różnych odstępach czasu. Mi się bardzo przydaje ta strona na co dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>