Jak znaleźć pracę będąc studentem?

injob-student

Czasy studenckie są dla wielu osób tymi, które wspominają najmilej z całego swojego życia. Zazwyczaj z radością wracają do znajomości, zawartych w tym okresie i do niekończącej się zabawy, która stawała się ich udziałem.

Niektórzy jednak – i odsetek ten z każdym kolejnym rokiem rośnie – czas studiów pamiętają głównie dlatego, że były to lata, kiedy znalezienie choćby godziny wolnego czasu wydawało się sukcesem, a doba dzieliła się na momenty nauki i momenty pracy. Podjęcie zajęcia zarobkowego w czasie studiów to nic niezwykłego, współcześnie zaś może się stać to o wiele łatwiejsze niż dawniej – pamiętać jednak należy o kilku ważnych zasadach.

Przede wszystkim warto rozejrzeć się za pracą w swojej dziedzinie

Niezależnie od tego czy studiujemy na kierunku technicznym, czy humanistycznym, w każdej z branż czekać może pracodawca, gotowy zatrudnić studenta. Osoba ucząca się jest nie tylko tańsza w utrzymaniu, ale też stanowi w takim przypadku inwestycję. Stopniowe wprowadzanie w nowe obowiązki i owocna współpraca często kończy się – już po uzyskaniu dyplomu ukończenia studiów – związaniem stałą umową.

Ogłoszeń warto szukać na sprawdzonych portalach z ofertami pracy, takimi jak injob.com firmy Injob. Możliwość precyzyjnego określenia jednej z wielu branży i lokalizacji to bez wątpienia podstawa, ułatwiająca poszukującym zadanie.

Elastyczne grafiki pracy to podstawa

Pamiętać też należy, że wielu studentów ma możliwość pewnego dostosowania swojego grafiku zajęć do innych okoliczności, takich jak przede wszystkim właśnie praca. Młodzi ludzie często nie zdają sobie sprawy z tego, że wystarczy w tym celu złożyć odpowiedni wniosek. Działanie takie popularne jest szczególnie na studiach dziennych i wieczorowych, nieco mniejszą rolę odgrywa w przypadku studiów zaocznych, kiedy zajęcia są ściśle skumulowane w co drugi weekend.

Dzięki nieco zindywidualizowanemu grafikowi studenci mają możliwość podejmowania pracy, niekoniecznie nawet dorywczej, ale np. w mniejszy wymiarze etatu. Pracodawcy, czepiący korzyści z takiej współpracy, rozumieją potrzeby rynku i coraz częściej wykazują się elastycznością.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Powiązane tematycznie artykuły

1 Komentarz

  1. Gosia pisze:

    elastyczny grafik, praca w swojej dziedzinie, wszystko super i każdy wie, niestety do pracy w swoim zawodzie ludzie szukają kogoś z doświadczeniem, a elastyczny grafik równie trudno znaleźć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>