Pożyczka prywatna nie taka straszna?

loan-providers (1)

Mówiąc o pożyczkach, pierwszym skojarzeniem jest bank- najczęściej wybierana i najbardziej wiarygodna placówka, oferująca usługi finansowe. Jednak zdarza się tak, że nie zawsze możemy liczyć na pomoc banku, bowiem placówki te posiadają pewne wymogi, które należy spełnić, aby dostać wymarzony kredyt.

Podstawą do starania się o taką pomoc jest zaświadczenie o zarobkach, które dostępne jest tylko dla osób pracujących na standardową umowę, co dyskwalifikuje osoby o nieudokumentowanych dochodach. Odpowiednio wysoki próg zarobków umożliwia staranie się o pożyczkę. Z powodu wysokich wymagań, które nie są realne do spełnienia przez wszystkich pożyczkobiorców, osoby potrzebujące dodatkowej gotówki szuka jej gdzieś indziej.

Jakie możliwości

Na rynku dostępne są inne warianty umożliwiające pożyczenie gotówki dla osób, którym odmówiono w banku. Znane są instytucje parabankowe, oferujące popularne „chwilówki”, jednak nie jest to jedyny sposób na pożyczenie gotówki. Na rynku dostępna jest również pożyczka prywatna- metoda stara jak świat, jednak coraz rzadziej wykorzystywana. Wyparta przez banki, jak każda inna opcja posiada swoje wady i zalety. Czy faktycznie warto się jej bać tak, jak jest w rzeczywistości?

Pożyczka prywatna – wady i zalety

Najpierw należy zastanowić się, czym jest pożyczka prywatna. Często proces jest realizowany jest wśród rodziny czy między znajomymi, co jest najkorzystniejszą opcją dla osoby pożyczającej- żadnych formalności czy minimalnych zarobków oraz indywidualny sposób i termin spłaty zobowiązania sprawia, że pożyczka taka jest atrakcyjna dla pożyczkobiorcy. Jednak nie każdy ma możliwość pożyczenia pieniędzy wśród rodziny, dlatego też może skorzystać z możliwości, jakie w tej kwestii daje nam Internet. W sieci można znaleźć wiele ogłoszeń od osób prywatnych oraz właścicieli firm oferujących się jako pożyczkobiorców.

Inną możliwością jest również skorzystanie ze specjalnie do tego stworzonej platformy internetowej. W jej przypadku istotna jest jedna kwestia- najchętniej pożyczki udzielane są osobom o największej wiarygodności w platformie, przez co początkujący pożyczkobiorca może mieć problem z uzyskaniem pożyczki, jednak nie jest to czynnik decydujący. Mnogość ofert na takiej platformie zwiększa możliwość znalezienia takiego pożyczkodawcy, z którym znajdziemy porozumienie.

Jakie są zalety pożyczek prywatnych?

Przede wszystkim minimalne formalności. Zazwyczaj w takim przypadku jedynym dokumentem, jaki podpisujemy jest umowa, w której określana jest kwota oraz sposób spłaty należności. To minimum formalności umożliwia pożyczkę dla osób o nieudokumentowanych dochodach, a także dla osób już zadłużonych.

Często również procedura taka jest szybsza niż procedura w banku. Jednak ten system pożyczkowania, podobnie jak inne posiada również wady. W przeciwieństwie do placówek bankowych, które są rejestrowane i monitorowane, osoby udzielające prywatnych pożyczek nie są w żaden sposób sprawdzane, co jest utrudnieniem w różnych konfliktach.

Więcej informacji na temat pożyczek online znajdziecie na stronie http://www.finanovacash.pl/pozyczki-online

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 Komentarz

  1. Kacper pisze:

    Ja tam chyba wole jednak banki, tak nigdy niewiadome na kogo można trafić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>