Czy można wziąć pożyczkę będąc osobą bezrobotną?

upskilling_unemployed_resized

Mówiąc o kredytach wszelkiego rodzaju nie można pominąć kwestii, jaką jest pożyczka dla osób bezrobotnych. Wiele firm oferujących kredyty czy inne formy pożyczania pieniędzy reklamują jedną z opcji jako pożyczkę na dowód czy pożyczkę bez zaświadczeń.

Jednak czy tak jest aby na pewno?

Aby to sprawdzić, należy przede wszystkim zapoznać się bliżej z ofertą firm pożyczkowych i banków. Biorąc pod uwagę banki można spodziewać się odmownej decyzji, starając się o kredyt dla osoby bezrobotnej. Jest to spowodowane tym, że w oczach banków nie mamy zdolności do spłaty przyszłego zobowiązania. Oczywiście są inne sposoby na udowodnienie dochodów, jednak nie zawsze umożliwiają one pożyczenie pieniędzy w banku, lecz w innych instytucjach finansowych. Osobną wersją wartą rozważenia jest zaciągnięcie kredytu dla osób pobierających zasiłek dla bezrobotnych z Urzędu Pracy. Należy wiedzieć, że w oczach banku zasiłek dla bezrobotnych nie jest wystarczającą opcją dochodu, na podstawie którego można przyznać kredyt.

Jakie są sposoby na udowodnienie dochodów

Spora część ludzi ubiegających się o kredyt posiada wpływy, które nie są możliwe do udokumentowana za pośrednictwem zwykłego zaświadczenia. Należą do nich między innymi dochody z pracy na czarno, pracy za granicą czy najmu nieruchomości. W takich sytuacjach można wykorzystać inne niż zaświadczenie sposoby, aby wykazać poziom dochodów. Jest to doskonała wiadomość dla osób niezatrudnionych na podstawie umowy, które starają się o kredyt w instytucjach pozabankowych.

Co więc można wykorzystać, aby wykazać swoje wpływy?

Przede wszystkim konto bankowe. Jednym z częstych sposobów na wykazanie dochodów jest okazanie historii wpływów z ostatnich kilku miesięcy. Jest to dobry wariant dla osób pracujących na czarno czy otrzymujących gotówkę z innego tytułu. Konto bankowe powie przyszłemu pożyczkodawcy coś więcej niż samą wysokość dochodów. Wskazując wysokość dochodów, a także codzienne wydatki związane z opłacaniem rachunków czy zwykłymi zakupami mówią o naszej zdolności kredytowej, czyli możliwości spłaty kredytu. Dzięki temu pożyczka dla osób bezrobotnych jest możliwa, gdyż wskazuje, że bezrobotny posiada wpływ, dzięki któremu będzie mógł spłacić zaciągnięte zobowiązanie.

Nie bez znaczenia dla przyszłego kredytodawcy jest wykazanie oszczędności na koncie bankowym. Sam fakt, że posiadamy je pomimo braku stałego miejsca zatrudnienia świadczy o umiejętności gospodarowania pieniędzmi, co samo w sobie jest dobrym znakiem dla pożyczkodawcy. Ponadto wolna gotówka będzie dodatkowym zabezpieczeniem dla przyszłego kredytu. Oprócz samego konta bankowego alternatywą w potwierdzeniu naszych wpływów będą również rachunki. Jest to jedna z opcji, o którą może poprosić nas instytucja pożyczająca pieniądze. Najlepiej, aby rachunki te dotyczyły różnych dóbr oraz były wystawione na nasze nazwisko. Dodatkowym potwierdzeniem będzie potwierdzenie zapłaty bezpośredni z naszego konta. Przy takich pożyczkach należy spodziewać się więcej formalności.

Porady zaczerpnięto z serwisu http://antylichwa.pl/

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>