Niema przedsiębiorcy, który, nie marzyłby o rozbudowie, powiększeniu swojej firmy. Zazwyczaj myślą o tym przedsiębiorcy, których firma zajmuje się produkcją lub magazynowaniem towarów. Potrzebują oni najwięcej przestrzeni. Nie każda firma może sobie jednak pozwolić na powiększenie swoich hal, czy magazynów.
Budowa hali przemysłowej nie musi być długa i kosztowna.
Większość osób myśli, że rozbudowa przedsiębiorstwa o nowe dodatkowe hale i magazyny, to kosztowna i długa, w okresie realizacji inwestycja. Nic bardziej mylnego. Istnieje sposób, dzięki któremu, w krótkim czasie, o znacznie niższym koszcie, niż przy standardowym budynku, będziemy mogli cieszyć się nowymi przestrzeniami w naszej firmie.
Zaletą hali namiotowych jest ich cena, czas ich budowy, ale także ich trwałość i ciekawy, estetyczny wygląd. Hala przemysłowa wykonana w ten sposób, jest bardzo trwałą i wytrzymałą konstrukcją. Hale namiotowe budowane są z gotowych elementów. Ich konstrukcje można trochę porównać do konstrukcji z klocków lub konstrukcji rusztowań. Hala taka może mieć różne wymiary, zależnie od zapotrzebowania klienta, który dokonał jej zamówienia. Czasami łączy się ze sobą dwie lub więcej hal, aby uzyskać jeszcze większą przestrzeń przemysłową.
Konstrukcja stalowa takiej hali, daje gwarancję bezpieczeństwa i trwałości. Dodatkowo ściany wykonane z plandeki PCV, o wzmocnionej trwałości pozwalają na wykorzystywanie hal namiotowych nawet w najtrudniejszych warunkach. Dowiedziona jest ich odporność nawet na najcięższe warunki atmosferyczne. W razie uszkodzenia mechanicznego, możliwa jest naprawa konkretnego elementu bez konieczności demontażu całej konstrukcji.
Dodatkowe rozwiązania stosowane w halach namiotowych.
Hale namiotowe, to nie tylko metalowa konstrukcja z plandeką PCV. Hale namiotowe są w stanie upodobnić się wyglądem i użytecznością do budynków zbudowanych za pomocą standardowych materiałów. Istnieje możliwość wstawienia otworów okiennych, drzwi, a nawet bram wjazdowych, które będą stałym elementem naszej konstrukcji. Dzięki takim dodatkowym rozwiązaniom, hala może być jeszcze bardziej pomocna i użyteczna w działalności przedsiębiorstwa. Oczywiście takie dodatkowe rozwiązania podnoszą koszt całkowity inwestycji. Jest to jednak i tak o wiele niższy koszt, niż budowa nowej hali ze standardowych materiałów budowlanych.
Na rynku znajdują się firmy, które specjalizują się również w budowie hal namiotowych o dodatkowych piętrach. Dzięki temu jeszcze lepiej można zagospodarować teren należący do przedsiębiorstwa. Firmy decydują się na konstrukcje takie jak hale namiotowe, zazwyczaj wtedy, gdy zależy im na szybkim i w miarę tanim rozwoju przedsiębiorstwa.
Do czego są wykorzystywane jeszcze hale namiotowe?
Hale namiotowe, oprócz wykorzystywania ich w przedsiębiorstwach do powiększenia przestrzeni produkcyjnych, czy magazynowych, swoje zastosowanie mają również podczas organizacji imprez, zazwyczaj masowych, ale także stosowane są do budowy basenów krytych. Hala namiotowa może być ogrzewana, ale również klimatyzowana. Wszystko zależy od wymagań klientów. Plusem również jest to, że w razie potrzeby, hala namiotowa może być w bardzo krótkim czasie zdemontowana. Wiec nie tylko krótki czas montażu, ale również ewentualnego demontażu jest dużym plusem dla potencjalnych klientów. Coraz częściej hale namiotowe stosowane są do budowy zakładów zajmujących się mechaniką samochodową. Ich koszt w porównaniu do przestrzeni, jakie oferują jest niewielki. Tak naprawdę hale namiotowe mogą mieć zastosowanie praktycznie w każdym przedsiębiorstwie. Niezależnie od tego, czym dana firma się zajmuje. Można je doposażyć i dostosować w taki sposób, aby spełniały wymagania nawet najbardziej wybrednych klientów. Oczywiście im hala bardziej rozbudowana, w której zastosowano dodatkowe rozwiązania, tym koszt jej budowy jest wyższy. Nie zmienia to jednak faktu, że w porównaniu do standardowych konstrukcji, koszt hali namiotowej jest znacznie niższy i atrakcyjniejszy.
Więcej informacji udzielić Państwu może producent hal namiotowych firma marplan.com.pl