Rozpoczęcie działalności i kredyt na firmę

Co pewien czas Powiatowe Urzędy Pracy modernizują własne czynności i działania tak aby praca w konkretnym powiecie przebiegała sprawnie i bezproblemowo. Praca a właściwie jej szukanie ponieważ Urzędy Pracy mają taką właśnie misję. Praca bez efektów nie ma większego sensu i po ostatnich ustaleniach i nowościach jakie wprowadziły Urzędy Pracy, sceptyczne opinie liberałów gospodarczych jakoby pracownikom Urzędów Pracy nie zależy na szukaniu pracy bezrobotnym, odchodzą w przeszłość. Nowościami zasadniczymi jest wprowadzenie doradców osoby bezrobotnej.

Teraz przychodzisz do PUP-u (Powiatowy Urząd Pracy) i otrzymujesz własnego osobistego konsultanta który mało tego, że zajmuje się tobą kompleksowo to jeszcze ma określony czas po którym musi znaleźć dla ciebie pracę, albo co najmniej zaproponować Ci inne szkolenia lub staże które zbliżyłyby bezrobotnego do podjęcia pracy.

Taki doradca ma pewnego rodzaju zachętę w postaci premii jaką otrzyma ponieważ każdy Urząd Pracy będzie rozliczany z efektów jakie przynosi praca jego pracowników, łatwo więc się domyśleć, że to było świetne posunięcie ze strony reformatorów PUP-ów gdyż do tej pory nie zależało zbytnio jego pracownikom na własnych sukcesach związanych z załatwionymi miejscami praca dla zarejestrowanych bezrobotnych.

Bywały nawet przypadki, że pracownicy tych urzędów celowo nie powiadamiali bezrobotnych o ciekawym stanowisku pracy a w między czasie te dobre, lukratywne i ciekawe oferty pracy, pozostawiali swoim znajomym, rodzinie i tak dalej. Tym sposobem reforma ta umożliwiła premiowanie najlepszych pracowników po przez terminy w których muszą się rozliczyć ze swojej pracy przez zwierzchnikiem.

 

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Powiązane tematycznie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>