Pomysły na aranżacje ogrodu

child-1867463_640Szukacie inspiracji na aranżację ogrodu? Dobrze trafiliście. W tym artykule Przedstawię wam kilka pomysłów, z których możecie skorzystać. Każdy z nas kiedyś marzył o ogrodzie, gdzie będzie siedział z książką, spędzał czas z rodziną lub wypoczywał na łonie natury. Taką namiastkę natury może stworzyć sobie każdy w swoim ogrodzie. To tutaj większość z nas szuka wyciszenia i relaksu. Dość wstępu, czas na konkrety.

Planowanie ogrodu

Przed planowaniem aranżacji ogrodu, dobrze jest zrobić jego plan, projekt. Taki projekt powinien zawierać ukształtowanie terenu (wzniesienia, zbiorniki wodne), istniejące zabudowania (domy, altany, garaże itp.), istniejące drzewa oraz ogólnie jak wygląda jego najbliższe otoczenie. Później należałoby się skupić na doborze roślin. Wszystko powinno być starannie dobrane pod względem nasłonecznienia, gleby, wilgoci itp. Co do innych aspektów. Gdy mamy mały ogródek, to nie posadzimy tam drzew, które są wysokie. Mogą nam one zasłonić niebo i nie dopuszczać światła do pozostałych roślin. Oprócz przemyślanych roślin, polecamy oczka wodne. Są one przyjemne dla oka, mogą zwabić lokalne ptactwo (dzięki czemu będziemy codziennie słyszeli ich śpiew) i mogą pomóc naszym roślinom. Wszystko to jest łatwe do zrobienia i nie wymaga dużych nakładów wysiłku. Wszystko znajdziecie w sklepie ogrodniczym lub budowlanym. Ogród jest wewnątrz podwórka? Możecie mieć do niego dostęp przez drzwi w salonie. Dobrze by było, aby takie drzwi były przeszklone. Wtedy nawet z domu będziecie mogli podziwiać efekt. Warto postawić w ogrodzie altankę lub zbudować taras. Wtedy znajdzie się miejsce dla nas, gdzie będziemy mogli usiąść. Polecam także wydzielić ścieżki. Wtedy trawa będzie rzadziej deptana i będzie zdrowsza.

Ogrody przy domkach letniskowych

Tutaj sprawa ma się trochę inaczej. O ile przy domach można pozwolić sobie zbudować trochę inny klimat niż to co mamy w okolicy, to przy domkach letniskowych tego podejścia nie polecamy. Wyjeżdżając na wakacje w takie miejsca, chcemy zaznać trochę natury. W takiej sytuacji najlepiej jest, gdy ogród ma ten sam klimat co natura w okolicy. Najlepiej jest użyć tych samych roślin, które rosną na danym terenie. Ogrodzenie może występować w postaci drewnianego płotka lub/i żywopłotu. Jeżeli posiadacie dzieci, to możecie pomyśleć o zbudowaniu małego placu zabaw. Tutaj także polecam wykonanie ścieżek, aby nie zadeptać roślin.

Oryginalne pomysły

Ogród japoński. To nadal jeden z najbardziej egotycznych i oryginalnych pomysłów. Takie ogrody są malutkie i można je spokojnie urządzić na bardzo małej przestrzeni. Cechuje je harmonia i prostota. Głównymi elementami są woda (strumyczek lub staw) i kamienie oraz bardzo dużo odcieni zielonego. Bardzo łatwo jest go urządzić. Ogród wiejski, który wielu osobom może nie wydawać się oryginalny, ale w miastach będzie tworzył pewnego rodzaju atrakcję. Taki ogród ma trzy części: użytkowa (warzywniak, sad), rekreacyjna (altanka, ławeczki) i dekoracyjna, gdzie znajdziemy pełno różnorodnych kwiatów.

🌳 Projektowanie i aranżacja ogrodów – Projekty Ogrodów Brzozowisko

ul. Długa 132, 05-300 Budy Barcząckie (pod Warszawą)

nr. tel: +48 504 548 530

email: biuro@brzozowisko.com

NIP: 8222169844

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>