Pomysł na biznes samochodowy – przewóz towarów międzynarodowych.

Truck on freeway

Wśród wielu pomysłów stwarzających okazję do zarobków, lub nawet zawodowej realizacji, są pomysły lepsze i gorsze. Oczywiście najlepsze pomysły to takie, które nie dość że zrealizują nas zawodowo, rozwiną karierę – to równocześnie będą doskonałym źródłem zarobku zarówno dla otwierającego firmę, jak i dla jego rodziny. Każdy biznes ma dwa kierunki. Można na nim zarobić, a można się utrzymywać. I są to dwie różne rzeczy. Zazwyczaj na początku są zawsze wielkie nadzieje, później weryfikuje je życie i rynek. Chodzi o to, że niektórzy przedsiębiorcy mają tzw. „lekką rękę” do interesów. Łatwo im przychodzą różne posunięcia i zawsze dobrze się kończą. Inni natomiast muszą dużo pracować, aby osiągnąć to, co innym przychodzi z łatwością. Zazwyczaj jedni zarabiają, inni tylko się utrzymują.

Transport na trasach międzynarodowych

Jeśli przyszły przedsiębiorca planujący pracować w przewozach międzynarodowych ma jakiś dobry samochód, to zlecenia zawsze się znajdą. Trzeba pamiętać, że pomimo uczestnictwa naszego kraju w Unii Europejskiej, rzeczywistość w każdym państwie może być inna. Tym bardziej – rzeczywistość drogowa. To, co „przejdzie” w Polsce, w Niemczech już nie musi. Np. możemy przewozić tanie paczki do niemiec, jednak nawet jeśli są one tanie, to sam transport już wcale nie musi taki być. A jeszcze jeśli np. przekroczymy przepisy drogowe w innym (bardziej wyczulonym na kulturę jazdy) kraju, wtedy cały kurs może już nie być taki opłacalny. Pomimo tego, wystarczy jeździć zgodnie z przepisami, a przede wszystkim mieć sprawne auto (wraz z oponami), oraz prawidłowy ładunek (nie można przekraczać dopuszczalnych tonaży), a biznes będzie się prawidłowo „kręcił”. Do tego warto jeszcze szanować swoich pracowników oraz ich czas pracy. Szczególnie, jeśli chodzi o duże samochody ciężarowe, ta kwestia jest wyjątkowo pilnowana. Zmęczony kierowca w czterdziesto-tonowym aucie, to bardzo niebezpieczne połączenie.

Szukasz oszczędności? Zobacz na tanie paczki do niemiec

Uprawnienia samochodowe

Jeśli przedsiębiorca będzie sam chciał prowadzić samochód ciężarowy, oczywiście potrzebuje odpowiednich uprawnień. Jednak wcale nie musi ich mieć, jeżeli zatrudni odpowiednich kierowców. Uprawnienia na samochody ciężarowe są w Polsce dość popularne, ale ich zdobycie – już nie za bardzo. Takie uprawnienia są dość drogie, pomimo tego inwestycja we własne wykształcenie zawsze jest działaniem pozytywnym. Jak to mówią: „Czego nauczy się mały Jaś, duży Jan będzie umiał do końca życia”. Oczywiście, zawsze istnieje ryzyko utraty uprawnień, ale umiejętności pozostaną, a uprawnienia można odzyskać. Jeśli zatem przyszły przedsiębiorca firmy transportowej, chciałby mieć pełną kontrolę nad własnym biznesem, warto, aby takie uprawnienia posiadał. W razie choroby kierowcy i nagłej potrzeby, zawsze będzie mógł go zmienić. Czasem zachodzi taka potrzeba, aby zrealizować intratne zlecenie, a kierowca w firmie akurat – chory. Wtedy samym zleceniem może zająć się właściciel firmy – jeśli oczywiście posiada on odpowiednie uprawnienia.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>