7 porad: jak wypaść naprawdę profesjonalnie podczas rozmowy o pracę?

Rozmowy o pracę mogą być niesamowicie stresujące, zwłaszcza gdy nie wiesz, czego się spodziewać. Dobrą wiadomością jest to, że są pewne rzeczy, które możesz zrobić, aby wyglądać naprawdę profesjonalnie podczas następnej rozmowy kwalifikacyjnej. A kiedy wyglądasz profesjonalnie, czujesz się zawodowo – co daje Ci przewagę, której potrzebujesz, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki.

business-2879503_960_720

Oto 7 sztuczek dedykowanych rozmowie kwalifikacyjnej, które sprawią, że będziesz wyglądać naprawdę profesjonalnie w tych ważnych chwilach!

1. Przybądź na spotkanie trochę wcześniej.

Chociaż wiemy, że wczesne pojawienie się jest kluczem do sukcesu, wielu z nas wciąż nie poświęca wystarczająco dużo czasu, aby to zrobić. Zrób wszystko, aby wejść do biura, w którym odbędzie się rozmowa minimum 5 minut wcześniej. Nie tylko pokaże to Twojemu rozmówcy, że poważnie podchodzisz do tego zadania, ale też daje ci kilka minut na relaks i uspokojenie umysłu.

2. Zadbaj o spójny wygląd.

Włożenie odrobiny wysiłku w wygląd nie zajmuje prawie żadnego czasu – ale owocuje wyrafinowaną, przemyślaną prezentacją, która również daje pewność, gdy po raz pierwszy spotkasz się z swoim rozmówcą. Dobra Klinika Piękna Poznań może też bardzo pomóc w tym by wyglądać świeżo i promiennie, co naprawdę przełoży się na Twoją pewność podczas rozmowy.

3. Wycisz telefon.

Nie ma nic bardziej nieprofesjonalnego niż dzwonienie telefonu, wibrowanie lub nawet włączenie się alarmu podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Chociaż wszyscy wiedzą, że obecnie jesteśmy absurdalnie przywiązani do naszych telefonów, to, że telefon jest włączony w trakcie rozmowy, jest niesamowicie lekceważący.

4. Zadawaj pytania.

Przeprowadzenie wstępnych badań dotyczących firmy lub stanowiska, o które się starasz, pozwoli Ci zaimponować przed rozmówcą swoją wiedzą i zainteresowaniem firmą. Jeśli masz pytania, które należy zadać, pamiętaj o ich przyniesieniu w trakcie i na końcu. Twoja wiedza na pewno zostanie zauważona.

5. Pamiętaj o wszystkim, czego potrzebujesz.

Chociaż nie każdy potencjalny pracodawca wymaga tego, by przynieść ze sobą CV, niektórzy o to proszą. A jeśli nie weźmiesz go ze sobą, to zdecydowanie źle będzie o Tobie świadczyć. Pamiętaj, aby przynieść wszystko, czego możesz potrzebować w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej: swoje CV, portfolio, komputer itp. Zapominanie o tak ważnym aspekcie Twojej pracy jest bardzo nieprofesjonalne.

6. Nie wyrzucaj żali podczas rozmowy z potencjalnym pracodawcą.

Kiedy przesłuchujący słyszy, że mówisz pozytywne rzeczy o miejscu, w którym pracujesz lub o Twoim obecnym szefie, niezwykle łatwo jest wyobrazić zatrudnienie, ponieważ sądzą, że zaprezentujesz to samo nastawienie do jego firmy. Dobrym pomysłem jest także unikanie rozmów o wszelkich żalach – powstrzymaj się od tego a wykażesz się najwyższym profesjonalizmem.

7. Dbaj o dobre nastawienie!

Bez względu na to, jak zmęczony, zdenerwowany lub sfrustrowany jesteś w danej chwili, ważne jest, aby odłożyć to na bok gdy idziesz na rozmowę kwalifikacyjną. Pokazuje to twoją zdolność do oddzielenia emocji – i że możesz zastosować takie umiejętności w otoczeniu zawodowym.

Źródło: praca24.ovh

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>