Pomoc dla firm transportowych – poznaj tachoasystent.pl

header-9

Transport w wielu krajach jest poważnym źródłem ich rozwoju. Jednak niejednokrotnie firmy transportowe borykają się z wieloma problemami, które nie mają nic wspólnego z ich głównym profilem – czyli ogólnie transportem. Firmy transportowe są od tego, aby przewozić towary z jednego miejsca do drugiego – docelowego. Ale przewożenie towarów, to niestety nie tylko sam transport.

Obowiązakowa kontrola czasu pracy kierowców

Właściciele firm transportowych muszą również zajmować się różnymi dokumentami i nie mam tu na myśli, li tylko dokumentów księgowych. Jeśli w danej firmie jest zatrudnionych wielu kierowców (siłą rzeczy w każdej firmie transportowej takowi być muszą) – wtedy właściciel takiego przedsiębiorstwa – poza szukaniem zleceń gwarantujących jego firmie przetrwanie i będących jej głównym profilem – musi także zajmować się ewidencją swoich kierowców, ich czasem pracy, oraz wszystkimi sprawami związanymi ogólnie z samym transportem. Zgodnie z przepisami, każdy kierowca pracujący w takim przedsiębiorstwie transportowym, powinien mieć 56 – godzinny tydzień pracy, z czego w ciągu jednego dnia może prowadzić ciężarówkę tylko 9 godzin. Oczywiście należą mu się przerwy na odpoczynek i o ile w innym zawodzie takie przerwy mogą być ignorowane, to w zawodzie kierowcy brak w/w przerw może doprowadzić do wielu problemów.

Jakie są kary za nieprzestrzeganie tych przepisów?

Najważniejsze z nich, to bezpieczeństwo (zmęczony kierowca jest niemałym zagrożeniem na drodze), oraz system kar, które ustawodawca może nałożyć na przedsiębiorcę, oraz samego kierowcę, ignorującego przepisy. I tak, np. za brak wykresówek z tachografu, ustawodawca przewidział karę do 500 zł. Jeśli przedsiębiorstwo transportowe posiada wielu kierowców, może się to okazać bardzo dotkliwe dla budżetu firmy. Cały ten ciężar związany z prowadzeniem ewidencji czasu pracy kierowców, można przerzucić np. na rzeczywiście umiejscowioną firmę – tzn. posiadająca swój stały adres (siedzibę), telefon, oraz wieloletnie doświadczenie w branży – jak tachoasystent.pl. Będzie to wielkim odciążeniem właściciela danej firmy transportowej, gdzie będzie on mógł wreszcie zająć się tym, na co wskazuje profil jego firmy. Jest to prawidłowe zachowanie, ponieważ w dzisiejszym świecie przepisy wciąż się zmieniają, a ich nieznajomość (brak bycia na bieżąco), może znacznie zaszkodzić każdej firmie.

Czym się zajmuje tachoasystent.pl?

Firma zajmuje się szeroko pojętą ewidencją czasu pracy kierowców, oraz analizą naruszeń. Rozliczają delegacje, płacę minimalną, oraz zajmuje się także szkoleniem kierowców i przedsiębiorstw. Takie szkolenie opiera się na bieżących problemach firmy związanych właśnie z przestrzeganiem czasu pracy kierowców. Indywidualne podejście do każdego z osobna, poznanie problemów, pozwala na ułożenie dokładnego planu szkolenia. Przygotowywana jest również niezbędna, indywidualna dokumentacja, pozwalająca na zabezpieczenie się firmy, przed ewentualnymi karami nakładanymi przez IDT. Każdy przedsiębiorca powinien zapoznać się z ofertą tachoasystent.pl, z korzyścią dla siebie i swych kierowców.

Więcej o ofercie firmy dowiesz się na stronie http://www.tachoasystent.pl/oferta/przedstawiciel-we-francji-loi-macron/

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>