Ogrodnictwo – przyjemna czy ciężka praca fizyczna?

Nothing-Beets-Fall-Gardening1

Praca w ogrodnictwie to kariera, która może być bardzo satysfakcjonująca. Jest to też dobry sposób, aby zarobić na wygodne życie. Nie ma minimalnych kryteriów, jeśli chodzi o rozpoczęcie działalności gospodarczej, ale trzeba przyznać że praca ogrodnika wyróżnia się spośród innych zawodów, więc może być to konieczne, aby uzyskać pewne podstawowe szkolenie na początek, a następnie poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności o szereg innych kwalifikacji.

Podnoszenie kwalifikacji

Jeśli chcesz stać się częścią branży ogrodniczej powinieneś pomyśleć o co najmniej jednym dodatkowym ogrodniczym kursie, który podniesie Twoje kwalifikacje. Jednak jest tylko jedno zastrzeżenie, które obejmuje wszystko, co dotyczy prac prowadzonych w branży ogrodniczej i obejmuje wszystkie aspekty tej niekiedy ciężkiej fizycznej pracy. Musisz upewnić się, że Twoje kwalifikacje są uznawane w kraju, w jakim masz zamiar pracować. Klienci będą patrzeć na to, jak dobrym jesteś specjalistą – jeśli będziesz należał do wykwalifikowanego ogrodniczego grona wtedy większa szansa na to, że Twoja praca będzie przyjemnością aniżeli ciężką pracą fizyczną – bo będziesz miał lepsze jej warunki.

Twoja praca musi być na wysokim poziomie.

Ludzie to docenią, gdy praca ogrodnika jest prowadzona prawidłowo. Polecenia ustne klientów są szczególnym sposobem dla małych ogrodniczych przedsiębiorstw. Więc upewnij się, że komentarze i opinie o Twojej firmie na pewno są dobre, a jeśli jest inaczej – musisz się bardziej przyłożyć do tego co wykonujesz. Może warto pomyśleć o dodatkowym wyposażeniu, które usprawni Twoją pracę? Może dodatkowe taczki albo specjalny zlewozmywak do mycia rąk (można zakupić je np. tutaj: http://sklep-promar24.pl/)? Czasem niewielka zmiana może wnieść wiele dobrego dla twojego ogrodniczego biznesu.
Twoi klienci to będą prawdopodobnie głównie prywatni mieszkańcy, którzy są albo zbyt zajęci, aby wykonać pracę w ogrodzie we własnym zakresie lub mogą być po prostu niechętni do samodzielnych robót tego typu. Można również postarać się o zlecenie w firmach, które potrzebują aby ich tereny były pod opieką wykwalifikowanego ogrodnika. Jeżeli miejscowy ogrodnik może im zaoferować indywidualną obsługę – na pewno nie omieszkają z tego skorzystać. Im bardziej profesjonalny i niezawodny jesteś tym bardziej jest prawdopodobne, że będziesz się cieszyć z rozwoju twojego biznesu, a sama praca stanie się bardziej przyjemna.

Musisz jednak pracować na swoją reputację.

Warto mieć pod sobą jednolity zespół ogrodników, nawet jeśli jest to koszulka polo z nazwą firmy i logo, która was wyróżnia – to wiedz, że ten szczegół będzie wyglądał bardziej profesjonalnie. To wygląda profesjonalnie. Spróbuj także umieścić nazwę firmy i stronę internetową na pojeździe roboczym. Sąsiedzi i przechodnie będą wiedzieć dzięki temu kim jesteś. Pamiętaj, aby mieć ubezpieczenie wraz z wszelkimi licencjami które mogą być potrzebne do narzędzi i urządzeń, z jakich w ramach swojej pracy korzystasz. To pokazuje, że poważnie myślisz o swoim zawodzie i bierzesz prawo i bezpieczeństwo pod uwagę. Upewnij się, że sprzęt jest w dobrym stanie i że faktycznie posiadane przez ciebie wyposażenie jest to prawidłowe wyposażenie dla Twojej firmy. Nie idź na skróty i zawsze myśl o każdym z aspektów bezpieczeństwa.

Jak w każdym innym zawodzie i tutaj istnieje sporo za i przeciw w byciu ogrodnikiem.

Będziesz mieć dobrą niezawodną i przyjemną pracę na świeżym powietrzu pracy, z elastycznymi godzinami. Jednak trzeba też pamiętać o ciężkiej pracy i być przygotowanym na uboższe miesiące pod względem finansowym w okresie zimowym. Tak długo, jak będziesz dbał o swoje narzędzia i sprzęt w dobrym stanie i będziesz profesjonalny i niezawodny – tak długo będziesz w stanie odeprzeć konkurencję. Dobry biznes – sporo zarabia.

Możesz też dla jeszcze większego prestiżu współpracować z architektami krajobrazu, projektantami ogrodów. Przydadzą ci się także kontakty do władz lokalnych i klientów krajowych dla lepszego poznania kosztów i wymagań jakościowych. Sam wtedy zdecydujesz czy praca w ogrodnictwie jest bardziej ciężka czy bardziej przyjemna.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 Komentarz

  1. Zeflik pisze:

    Mi praca w ogrodzie daje mnóstwo satysfakcji! Uwielbiam to :) Choć może temu, że robię to bo nie muszę. Nie jest to mój zawód tylko bardziej hobby. W tym sezonie na przykład chcemy z żoną zrobić sobie antresolę gdzie ściany będą uwaga: z mchu :) Fantastyczna sprawa (coś jak na IQgarden). Pozdrawiam wszystkich ogrodników :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>