Odpowiednie oświetlenie do kuchni

kitchen-in-world-kitchen-chicago

Zgodnie z tytułem tekstu skupimy się na tym, jak powinna wyglądać sytuacja, jeżeli chodzi o oświetlenie w kuchni. Oświetlenie w kuchni ma niebagatelne znaczenie i, jeżeli ktoś uważa inaczej, jest to ogromny błąd. Można również powiedzieć, że to część nowoczesnej kuchni, o której bez wątpienia niejednokrotnie się mówi.

Od czego zacząć?

Na pewno musimy wiedzieć, że nowoczesna kuchnia niesie za sobą konieczność zadbania o kilka rodzajów oświetlenia, przede wszystkim pomieszczenie te ma być równomiernie oświetlona poprzez światło ogólne. Poza tym należy także pamiętać o atmosferze bliskości. Atmosferę tworzy stół, który wypada odpowiednio oprawić. Można też dodać, że w przypadku zadań kulinarnych blat powinien być prawidłowo oświetlony. To samo dotyczy także źródeł światła zainstalowanych w szafkach. Zresztą, czy trzeba komukolwiek wyjaśniać, że przy pracach kuchennych znaczenie ma staranność oraz koncentracja?

Jeżeli chodzi o niezbędne światło, należy przez to rozumieć światło zainstalowane w centralnym miejscu na suficie. W końcu ten rodzaj oświetlenia używany jest najczęściej oraz najdłużej. Co do szczegółów związanych z tym światłem, można powiedzieć o równomiernym oświetleniu całej kuchni. Niech nikt jednak nie myśli, że każda propozycja, jaką możemy znaleźć, jest dobra. Oświetlenie powinno być zaplanowane tak, aby najpierw odbijało się od sufitu, a następnie znajdowało się na pozostałych sprzętach (w ten sposób nie dojdzie do powstawania cieni). Na pewno zastanawiacie się też nad konkretnymi decyzjami. O nich nie będzie jednak mowy, bo Wasz los jest w Waszych rękach. Trzeba też podkreślić, że oprawy dające światło ogólne nie sprawiają większych problemów z dopasowaniem do kuchni oraz wielkości. Weźmy sobie pod uwagę, chociażby stylową/nowoczesną lampę lub też plafon, który jest neutralny w odbiorze.

Miejsca robocze

soledo_20_pW poprzedniej części tekstu skupiliśmy się na wprowadzeniu do tematu. W ramach tego wprowadzenia było m.in. o świetle zainstalowanym w centralnym miejscu na suficie. Teraz skupimy się na sytuacjach, które dotyczą miejsc roboczych, wszak światło ogólne w przypadku tych miejsc nie jest pomocne. Tak w ogóle warto może zaznaczyć, że chodzi o blat, kuchenkę oraz zlewozmywak. Najlepszym rozwiązaniem wydają się lampy halogenowe oraz LED-y. Niewykluczone, że zetknęliście się też z sytuacją, w której mówiono o płaskich długich świetlówkach.

Dobrze też powiedzieć coś na temat miejsc światła, dokładniej chodzi o LED-y oraz płaskie długie świetlówki. Led-y znajdują się w otworach wyciętych w spodzie szafek wiszących, natomiast przy płaskich długich świetlówkach trzeba odnieść się do specjalnych opraw bezpośrednio pod szafkami kuchennymi. Zapewne nie każdy z Was miał wiedzę na ten temat.

Wydaje się Wam, że to, o czym była mowa jest wszystkim? Popełniacie błąd. Coraz częściej klienci podejmują decyzję o tym, aby wybrać diody LED umieszczone na pasku. Takie diody z pełnym przekonaniem uznaje się za dwa w jednym. Otóż to, co absolutnie jasne, mamy oświetlenie, a poza nim jest także funkcja dekoracyjna. Niemniej to temat, którego nie będziemy już rozwijać.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem https://www.strefalamp.pl/

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>