Potencjał poczucia humoru w środowisku biznesowym

shutterstock_471995662

Jestem w branży reklamowej od trzydziestu lat i widziałem różne firmy i ludzi, którzy nimi zarządzają. Z mojego doświadczenia wynika, że Osoby odnoszące największe sukcesy oraz osoby, z którymi najbardziej lubi się pracować, wykazały się poczuciem humoru – i wiele z nich zarobiło bardzo dobre pieniądze. Szczególnie w firmach usługowych i zorientowanych na klienta, szczęśliwa firma o dobrym, pozytywnym nastawieniu będzie miała szczęśliwych pracowników tworzących dobre produkty i usługi dla klientów.

Chciałbym podzielić się z wami pięcioma lub sześcioma ważnymi rzeczami, które odkryłem na temat humoru i jego potencjału biznesowego. Humor ma potencjał do:

• Poprawy komunikacji biznesowej
• Poprawiania relacji
• Budowania zaufania
• Zwiększenia sprzedaży i produktywności

Pomyśl o wszystkich znanych sprzedawcach lub osób dzwoniących do ciebie w interesach. Niemal zawsze ci, których lubisz, a także ci, którzy prezentują swoje produkty w profesjonalny i lekki sposób, radzą sobie świetnie.

Jedną z metod na lepsze morale w biurze / zakładzie jest używanie dowcipnych plakatów – na tablicach ogłoszeń, w stołówkach i innych miejscach o wysokiej widoczności. Najbardziej efektywnymi znakami bezpieczeństwa pracy są te kreskówkowe.

Inną metodą jest biuletyn firmy. Wśród prostych rzeczy, można zamieszczać tam bajki i kawały. Można nawet w firmie zorganizować konkurs na najlepszy żart. Można tam też od czasu do czasu umieścić humorystyczną notatkę od szefa lub przełożonych i szukać inspiracji na stronach takich jak http://kawaly.tja.pl/. Jeśli jest dobrze zrobione, to wyższe morale ma się niemalże w kieszeni.

Humor jest cenną częścią przywództwa. Liczne badania nad podejmowaniem decyzji w grupie pokazały, że ludzie, którzy używają więcej humoru, mają większy wpływ na decyzje grupowe. Dobrzy, skuteczni liderzy łączą umiejętności komunikacyjne i perswazyjne z odpowiednim poczuciem humoru, aby przekazać swoje przesłanie i zdobyć poparcie dla swoich pomysłów.

Sposób na podniesienie poziomu energii to rozpoczęcie spotkania z humorem lub zabawą. Badania wykazały, że ludzie są znacznie bardziej kreatywni i chętniej współpracują, po tym jak zostali “pobudzeni” poprzez odpowiednie formy humorystyczne.

Traktuj swoją firmę poważnie, ale nie siebie. Jeśli jesteś szefem lub superwizorem, dobre poczucie humoru ma kluczowe znaczenie dla Twojego sukcesu, szczególnie wśród podwładnych i pracowników. Zdobycie ich zaufania i wsparcia można osiągnąć z humorem. Takie podejście pokaże im, że jesteś człowiekiem, że nie stawiasz się na pompatycznym piedestale.

Co możesz zrobić z okropnym klientem lub nieprzyjemnym współpracownikiem?

Jak zmienić sytuację z tej nie do zniesienia na śmieszną? Humor jest odpowiedzią. Kiedy jesteś zdenerwowany, sfrustrowany lub niezadowolony ze swojego szefa lub kierownictwa i nie możesz rzucić pracy, spróbuj w to wnieść trochę dowcipu. Pamiętaj, że humor wypełnia lukę pomiędzy perfekcją, której szukamy, a niedoskonałościami, z którymi utknęliśmy. Pozwala nam zmienić naszą perspektywę, spojrzeć na sprawy inaczej, przyjąć obojętny obraz sytuacji, które w przeciwnym razie mogłyby nas przytłoczyć. A to solidny atut biznesowy.

Podobne artykuły w naszym serwisie:
https://www.ta-praca.pl/charakteryzuje-praca-sprzedazy/

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>