Nowoczesne zawody, czyli czym zajmują się Polacy?

Happy man in glasses typing on computer at home

Jeszcze kilkanaście lat temu nikt nie słyszał o takich profesjach jak specjalista SEO, programista aplikacji mobilnych czy doradca zakupowy. Dziś sektor pracy rozwija się tak szybko i prężnie, że zanim się obejrzymy, do wciąż powiększającej się listy zawodów, znów dojdą kolejne pozycje, w których będą pracować dzisiejsi uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych. Jak za tym wszystkim nadążyć? I czy rzeczywiście wszystkie te stanowiska są potrzebne? O tym, czym zajmują się dzisiaj młodzi Polacy, opowiemy w najnowszym materiale.

Z fabryki, przed biurka

Trend niestety nie jest zadowalający – siedzimy coraz więcej. Praca w fabrykach i zakładach produkcyjnych stała się bardziej zautomatyzowana, przez co nie tylko ilość stanowisk pracy została zredukowana, lecz również przebranżowiona. Dziś potrzebne są osoby do obsługi komputerów zakładowych i pracujące przy biurkach w dziale księgowości. I chociaż oczywiście minimalizuje to w znacznym stopniu urazy i uszkodzenia zdrowia, sprawia także, że społeczeństwo zupełnie inaczej podchodzi do pracy fizycznej. Szacuje się, że liczba pracowników umysłowych w niedługim czasie przekroczy liczbę pracowników fizycznych, co nie jest najlepszą prognozą na najbliższe lata.

Nowoczesne technologie wciąż na czele

Czym zatem w dzisiejszych czasach zajmują się Polacy? Przede wszystkim pracą przed komputerem. Oczywiście, praca ta przybiera najróżniejsze wymiary, ciężko więc opisać szczegółowo każde stanowisko. Skupmy się zatem na tych, które stosunkowo niedawno znalazły się na liście zawodów, w których można pracować. O czym mowa? O takich stanowiskach jak wspomniany już wcześniej programista aplikacji mobilnych, specjalista SEO, community maganer, analityk Google, czy inżynier systemów ERP. Wszystkie te nazwy są dla Ciebie enigmatyczne? Najprawdopodobniej urodziłeś się w latach 70. lub jeszcze wcześniej. Bez obaw jednak, dla pokolenia urodzonego w latach 90. zawody, które wkroczą na rynek pracy za kilka lat będą równie zagadkowe – taka kolej rzeczy.

Zawody wymierające wracają do łask!

Ucieszyć Cię może jednak fakt, że na rynek pracy wracają coraz częściej zawody, których upadek prorokowali najwięksi analitycy z branży. Agencje pracy takie jak https://www.gppeople.pl/ jednogłośnie stwierdzają, że liczba ogłoszeń o pracę dla krawcowych, stolarzy, cukierników czy kaletników rośnie z dnia na dzień! Jeśli więc należysz do osób, które mają fach w ręku i doświadczenie, możesz być spokojny o swoją przyszłość. Pracy dla Ciebie na pewno nie zabraknie, a wręcz przeciwnie, będziesz mógł wybierać wśród ofert pracodawców.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>