Najczęstsze błędy przy montażu klimatyzatora

photo-1552853160-8ec65527b252

Klimatyzatory coraz częściej pojawiają się w naszym domu. Często w celach oszczędzenia decydujemy się na jego samodzielny montaż jak i prace wykonawcze. Montaż klimatyzacji nie jest już tak straszny, a jego sprawne i efektywne zamontowanie wymaga przygotowania i zapoznania z kilkoma kluczowymi kwestiami. W tym artykule postaramy się przedstawić kilka podstawowych błędów jakie wykonujemy przy planowaniu, kupnie, montażu jak i konserwacji instalacji klimatyzacyjnej.

Nieodpowiedni dobór klimatyzatora

W tym przypadku najczęściej pojawia się problem doboru nieodpowiedniej mocy klimatyzatora. Głównie decydujemy się na zbyt słaby klimatyzator – w celach oszczędnościowych. Takie rozwiązanie nie sprosta naszym oczekiwaniom i nie będzie efektownie chłodziło pomieszczenia czy domu. Z drugiej strony zbyt duża moc klimatyzatora wiąże się ze zbyt silną, niewydajną pracą. Jeżeli sami decydujemy się na zakup klimatyzatora musimy obliczyć współczynnik chłodniczy na który przypada wiele zmiennych. Jednak odpowiedni specjalista wykona takie obliczenia za nas przy pomocy specjalistycznego programu komputerowego. W takim przypadku pomiary będą rzetelne i precyzyjne, a samo urządzenie idealnie dobrane.

Innym częstym błędem jest porównywanie klimatyzatorów przenośnych z stacjonarnymi. Klimatyzator przenośny wykazuje znacznie większy pobór prądu od wersji split. Nie można mylić tych urządzeń, gdyż koszta związane z eksploatacją znacznie się różnią, a samo zastosowanie też jest zupełnie inne. Warto tutaj zastanowić się czego tak naprawdę oczekujemy od klimatyzacji i wybrać odpowiedni rodzaj klimatyzatora.

Inne często popełniane błędy

Często spotykanym błędem jest złe umieszczenie jednostki zewnętrznej. Powinna ona zostać umiejscowiona w zacienionym i przewiewnym miejscu. Nie może mieć ona również żadnego problemu z wymianą powietrza poprzez jej wentylator. Sam klimatyzator powinien stać na solidnej podstawie. W przypadku urządzenia przenośnego powinno ono stać przy oknie, przez które wypuszczanie będzie ciepłe powietrze z pomieszczenia.

W przypadku dużych przeszkleń często zapominamy o zasłonach np. roletach czy markiz. Bez nich pomieszczenie w upalne lato będzie nagrzewało się do ogromnych temperatur, a sama klimatyzacja może nie wyrabiać z chłodzeniem powietrza. Warto to również mieć na uwadze i zająć się tym na samym początku.

Zdarza się również, że zapominamy o samej wentylacji, która jest nierozłącznym elementem klimatyzacji. W klimatyzowanym pomieszczeniu musi znajdować się niezależny system wentylacyjny, który będzie sprawnie wymieniał powietrze z wewnątrz do zewnątrz. Jest to niezwykle ważny aspekt o którym zapominamy, a jego nieprawidłowe działania skutecznie niweluje komfort termiczny jaki możemy uzyskać dzięki klimatyzacji. Jeśli masz dylemat, pomocny będzie ten montaż klimatyzacji w domu.

Jak widać popełnianych przez nas błędów jest dużo. Trzeba dobrze przemyśleć wiele aspektów w całym procesie montażu klimatyzacji. Warto pamiętać, że aktualne usługi oferują kompleksową obsługę takiego procesu – możemy wszystko z czystym sumieniem pozostawić ekspertom!

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>