Kulturalne tango – czyli kilka słów na temat manier

Poniższe wskazówki odnoszą się do tańca w typowym środowisku tanga i oczywiście do interakcji w klubach skupiających tancerzy.

ta praca brawo

Kto kogo prosi do tańca?

W klubach zachęca się zarówno mężczyzn, jak i kobiety do zaproszenia innych do tańca. Ale są miejsca, które jeśli chodzi o tango mogą być bardziej konserwatywne – i tylko panowie o to pytają.

W jaki sposób poprosić do tańca?

Chodzi o to, by zaproszenie do tańca było mniej stresujące a ewentualne odrzucenie propozycji wspólnego tańca bardziej dyskretnego. Zasadniczo zalecamy unikać używania ostrego słowa „Nie”. To rani uczucia wszystkich.

Akceptowanym sposobem zaproszenia osoby do tańca jest uśmiech i skinienie głową, dopuszczalną formą zaproszenia jest też skinienie głową w stronę parkietu. Odpowiedzią, jeśli zaproszenie zostanie przyjęte, jest uśmiech i skinienie głowy, po czym obie osoby ruszają na parkiet i tańczą. Jeśli otrzymasz odpowiedź taką jak uśmiech i ukłon, ale osoba nie ruszy wyraźnie w stronę parkietu możesz dodatkowo powiedzieć: „zatańczysz?”.

Ale pamiętaj, że ta osoba może faktycznie odmówić lub zatańczyć z Tobą wbrew swojej woli, jeśli nie ma serca odmówić.

Jeśli nie uda ci przyciągnąć uwagi wybranej osoby i wywołać uśmiechu, nie uciekaj się do stukania w czyjeś ramię lub ustawiania się na wprost przed osobą, aby ktoś nie miał możliwości uniknięcia patrzenia na ciebie. Uważa się to za bardzo niegrzeczne.

Oczywiście, nowi tancerzy mogą nie wiedzieć o tym sposobie zapraszania ludzi do tańca, dlatego bardziej doświadczeni, gdy zostaną zapytani werbalnie, powinny wyjaśnić im, jak to się robi, żeby wiedzieli o tym następnym razem.

Jak mogę uniknąć tańca?

Osoby tańczące tango kraków zwykle są przyjazną grupą i jest mało prawdopodobne, że ktoś Ci odmówi lub że sam będziesz chciał komuś odmówić. Niemniej jednak, jeśli wolisz nie tańczyć w tej chwili, unikanie złapania czyjegoś wzroku uniemożliwi 90% prób poproszenia Cię o taniec. Jeśli unikanie kontaktu wzrokowego nie przyniesie pożądanego efektu i ktoś skorzysta z metody „wiszenia na ramieniu” można po prostu odmówić.

Jeśli chcesz odrzucić słowne zaproszenie do tańca od kogoś, z kim generalnie lubisz tańczyć, ale akurat w tym momencie masz jakieś powody, najlepiej powiedzieć coś w stylu

  • „przepraszam, naprawdę potrzebuję teraz przerwy”
  • „dzięki, ale ja już obiecałem następny taniec”
  • „dzięki, ale nie teraz, stopy mnie bolą ”

Oczywiście, jeśli użyjesz zmęczenia lub bolesnych stóp jako wymówki, powinieneś poczekać trochę, zanim wskoczysz na parkiet z kimś innym, albo wymówka nie będzie wyglądać autentycznie.

Co jeśli jakaś osoba po prostu ze mną nie zatańczy?

Niektórzy ludzie nigdy nie będą tańczyć z niektórymi ludźmi. Nie bierz tego osobiście do sieie ani nie przejmuj się tym. Nikt nie ma obowiązku tańczyć ze wszystkimi. Jest to przywilej konsensualny, a nie moralny. Aby uzyskać więcej tańców z większą liczbą osób, spróbuj przedstawić się, być przyjaznym, przywitać się ze wszystkimi i ciężko pracować nad swoją techniką.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>