Miód z polskiej pasieki – must have w spiżarni każdego przedsiębiorcy

bee-5618012_1280Wszyscy widzieliśmy te charakterystyczne skrzynki ułożone w stos na polu lub podwórku podczas jazdy przez kraj. Pełne pszczół miodnych skrzynki i związana z nimi specjalistyczna praca mogły wydawać się interesujące, ale część pracy, którą uważałeś za zbyt skomplikowaną, czasochłonną lub niebezpieczną.

Ale w rzeczywistości pszczelarstwo – które jest jednym z najstarszych zawodów na świecie – jest stosunkowo łatwą działalnością, niedrogą po początkowej inwestycji w materiały i bardzo satysfakcjonującą dla pszczelarzy. Dodatkowo będziesz cieszyć się własnym lokalnym miodem zrobionym na własnej posesji!

Miód z polskiej pasieki – też możesz go mieć!

Posiadanie pasieki pszczół, która jest całym siedliskiem, w którym trzymane są ule, może być wspaniałym dodatkiem do twojego życia, ponieważ pszczoły miodne dostarczają smacznego i pożytecznego miodu i naturalnie zapylają twoje warzywa, kwiaty, rośliny ogrodowe i drzewa.

Ale zanim przejdziesz do hobby pszczelarskiego, powinieneś rozważyć zarówno korzyści, jak i względy posiadania własnych pszczół.

Miód wytwarzany lokalnie z własnych pszczół.

Korzyści płynące z miodu jest wiele, począwszy od tego, że jest doskonałym naturalnym słodzikiem pełnym składników odżywczych, w tym niacyny, ryboflawiny, kwasu pantotenowego, wapnia, miedzi, żelaza, magnezu, manganu, fosforu, potasu i cynku. Ponadto nie psuje się i może być stosowany do różnych korzyści zdrowotnych, takich jak łagodzenie kaszlu, poprawa pamięci, leczenie ran, potencjalnie zapobieganie niskiej liczbie białych krwinek spowodowanej chemioterapią, łagodzenie sezonowych alergii, zabijanie bakterii opornych na antybiotyki, dostarczając organizmowi paliwa i rozwiązując problemy ze skórą głowy i łupieżem.

Wosk, produkt pszczół. Możesz wykorzystać wosk wyprodukowany w ulu do świec, kosmetyków, kremów, szminek i balsamów do ust.

Zapylanie. Pszczoły mogą pomóc w utrzymaniu zdrowych roślin podczas zapylania, a także drzew owocowych w pobliskich sadach, co pomaga lokalnej gospodarce!

Niskie koszty utrzymania. Pszczoły ciężko pracują bez większego wysiłku z Twojej strony. Po uruchomieniu ula konserwacja zajmuje około 30 minut tygodniowo i nieco więcej czasu na zbieranie miodu nawet dwa razy w roku.

Nagradzane doświadczenie. Bycie częścią naturalnego procesu życiowego, w którym pszczoły miodne zapylają kwiaty i rośliny, tworząc dobroczynny miód, jest bardzo satysfakcjonujące!

Ochrona pszczół. Istnieje wiele czynników, które zabijają pszczoły miodne, a trzymanie własnych uli pomaga chronić pszczoły i chronić ich siedlisko.

Brzmi cudownie, prawda? Tak jest. Ale są też pewne kwestie związane z pszczelarstwem, o których każdy powinien wiedzieć przed rozpoczęciem hobby. Jeśli Ty lub inni członkowie Twojej rodziny jesteście uczuleni na użądlenia pszczół, nie zaleca się trzymania pszczół. Jeśli nie jesteś uczulony, użądlenia pszczół mogą nadal boleć, chociaż prawdopodobnie rozwiniesz odporność na truciznę.

Chcesz korzystać z polskiego miodu bez własnej pasieki? Nic prostszego – wejdź na schroniskobukowina.pl i korzystaj do woli!

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>