Skuteczne sposoby na porost włosów

PrzechwytywanieCzy jest coś, co można zrobić, aby przyspieszyć proces wyrastania włosów? Włosy na twojej głowie rosną cyklicznie. W każdej chwili około 80% twoich włosów aktywnie rośnie. Pozostałe pasma są albo w stanie spoczynku, albo przygotowują się do wypadnięcia.

Jeśli twoje włosy wypadają jak szalone, skontaktuj się z lekarzem, aby wykluczyć wszelkie choroby lub niedobory składników odżywczych, które mogą być za to odpowiedzialne. Ale jeśli to nie te braki ale nożyczki są źródłem twojego problemu, musisz znaleźć w sobie trochę cierpliwości: włosy rosną nędznie od 4 do 6 cm rocznie.

Wskazówki dotyczące wzrostu włosów

Jeśli chcesz, aby Twoje włosy szybciej rosły mamy jednak dla Ciebie różne wskazówki. Przede wszystkim zachęcamy spojrzeć na https://naturalab.edu.pl/, co może być w Twoim wypadku dobrym kierunkiem działania. Co jeszcze możesz zrobić?

Dbaj o swoje zdrowie. Wszelkie nieprawidłowości hormonalne, anemia i inne niedobory składników odżywczych mogą skrócić wzorzec wzrostu. Przed eksperymentowaniem z suplementami i witaminami zaleca się jednak, aby lekarz wykonał kilka testów w celu zidentyfikowania ewentualnych niedoborów. Potem odpowiednio dopasowane witaminy na porost włosów mogą naprawdę okazać się strzałem w dziesiątkę.

Stosuj zbilansowaną dietę

Dobrze przemyślana, pożywna dieta jest ważna dla zdrowia od stóp do głów, w tym włosów na głowie. Unikaj diet, które wycinają całe grupy żywności. A jeśli stosujesz dietę wegetariańską lub wegańską, upewnij się, że otrzymujesz wszystkie rodzaje białka i składniki odżywcze, których potrzebuje Twój organizm. Lekarz lub dietetyk może pomóc w stworzeniu dobrze zbilansowanego planu żywieniowego.

Słabe i zniszczone włosy będą łamać się na długo przed osiągnięciem dużej długości (lub nawet średniej długości). Unikaj rozjaśniania i zabiegów chemicznych, które mogą uszkodzić włosy.

Podobnie jak chemikalia, stylizacja na gorąco może uszkodzić włosy. Staraj się unikać częstych wydmuchów i odsuń się od lokówki. Jeśli nie możesz się oprzeć, przed stylizacją zastosuj środek chroniący przed wysoką temperaturą.

Poznaj swoje włosy

Cienkie, szorstkie, kręcone, kolorowe – różne rodzaje włosów mają różne potrzeby. Jeśli na przykład twoje włosy są suche, myj je rzadziej i używaj cięższej odżywki. Jeśli twoje włosy są cienkie lub bardzo kręcone, łatwo je uszkodzić. Unikaj szczotkowania, gdy są mokre i używaj produktów przeznaczonych do Twojego rodzaju włosów.

Zaplanowanie strzyżenia może wydawać się nieskuteczne, gdy chcesz, aby twoje włosy były dłuższe. Ale regularne przycinanie zapobiega łamaniu się włosów i skracaniu ich. Rozdwojone końce biegną w górę włókna włosów jak rozdarcie w pończochach. Musisz je odciąć.

Rozpieszczaj skórę głowy

Spójrz na źródło problemu. Jeśli twoja skóra głowy jest swędząca lub łuszcząca się, oznacza to stan zapalny, który hamuje wzrost włosów. Aby Twoja skóra głowy była szczęśliwa, wypróbuj szampony przeciwłupieżowe lub unikaj mocno pachnących szamponów i odżywek, które mogą podrażniać wrażliwą skórę. Jeśli twoja skóra głowy jest zdrowa, twoje włosy będą najlepsze, jakie mogą być.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>