Łukasz Wudyka opinie o WooCommerce

Sklep internetowy postawiony na WordPressie to częste zjawisko. WooCommerce, czyli platforma do prowadzenia internetowego handlu rozwija się w Polsce bardzo szybko. Jako wtyczka do WordPressa WooCommerce zbiera bardzo dobre opinie, a jego popularność rośnie, tym bardziej że coraz więcej osób robi zakupy w internecie. Założenie biznesu e-commerce na podstawie tej wtyczki w połączeniu z WordPressem może być świetnym pomysłem. W mojej opinii WooCommerce ma wiele atutów.

Łukasz Wudyka opinie o WooCommerce – Połączenie WordPressa z WooCommerce a SEO

Jako Łukasz Wudyka jestem specjalistą z zakresu między innymi SEO. W związku z tym oceniam przystosowanie do SEO opisywanej wtyczki.

W mojej opinii połączenie WordPressa i wtyczki WooCommerce naprawdę sprzyja pozycjonowaniu strony sklepu internetowego. WooCommerce jest pluginem, który jest dobrze traktowany przez algorytmy Google. Dzięki temu od samego początku prowadzenia sklepu internetowego można zająć wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania.

Bardzo ważne jest również to, że wtyczka WooCommerce jest responsywna. Fakt, że strony oparte na WordPressie i wtyczce WooCommerce dostosowują się do wielkości ekranów o bardzo różnych rozmiarach jest doceniany zarówno przez użytkowników, jak i przez algorytmy Google.

Sporym ułatwieniem dla właścicieli sklepów internetowych jest bezpośredni dostęp do wszystkich plików, które znajdują się na serwerze. Istnieją także wtyczki do WordPressa, takie jak na przykład All in One SEO Pack, które pozwalają optymalizować ważne dla pozycjonowania elementy. W mojej opinii żadne wtyczki nie mogą jednak zastąpić wiedzy na temat pozycjonowania.

Łukasz Wudyka opinie o WooCommerce – Czy w mojej opinii lepsze są gotowe platformy, czy WooCommerce?

WooCommerce można skonfigurować zgodnie ze swoimi oczekiwaniami. To bardzo ciekawy i uniwersalny plugin do uruchomienia sklepu internetowego. Co ważne WooCommerce ma bardzo duże możliwości personalizacji, a także dostępna jest ogromna liczba darmowych i płatnych rozszerzeń do niego. W mojej opinii to, czy postawić na stronę opartą o WooCommerce, czy też gotową platformę do sklepu internetowego zależy od tego, jakiej oczekujemy funkcjonalności, na jakich narzędziach nam zależy, a także jakim dysponujemy budżetem. Sporym atutem WooCommerce jest prostota obsługi, a także intuicyjność. Te cechy stron internetowych opartych o opisywany plugin docenią zwłaszcza osoby, które stawiają pierwsze kroki w branży e-commerce. Platformy SaaS (Software as a Service) to alternatywa dla wiodącej platformy w modelu open-source. Do zdecydowanych minusów gotowych platform należą ograniczona możliwość optymalizacji pod SEO, a także konieczność opłacania abonamentu. Czasami platformy SaaS są dobrym rozwiązaniem dla osób początkujących, które nie chcą poświęcać uwagi i czasu na budowanie strony internetowej swojego biznesu e-commerce.

Łukasz Wudyka opinie o WooCommerce – Dlaczego open source to dobre rozwiązanie dla osób, które mają biznes e-commerce?

WooCommerce w mojej opinii jest wiodącą platformą w modelu open-source. Oznacza to, że plugin jest świetny dla osób, które chcą mieć w 100% własny, niezależny i prosty sklep internetowy. Fakt, że sklep internetowy jest oparty o open source oznacza, że właściciel ma możliwość jego swobodnego ulepszania. Platformy tego typu są rozwijane przez programistów na całym świecie, a udostępniony kod źródłowy jest modyfikowany bez opłaty licencyjnej. Nie inaczej jest z WooCommerce. Do dyspozycji programistów oddawane są aktualizacje, a także rozmaite dodatki. Ogromny wybór szablonów, a także wtyczek sprawia, że właściciel sklepu internetowego ma ogromny wpływ na jego optymalizację, a także pozycjonowanie. Co prawda open source ma także wady, takie jak na przykład: konieczność samodzielnego zadbania o hosting i instalację platformy, ale w mojej opinii nie jest to źródłem problemów. WooCommerce jest platformą nie tylko uniwersalną, ale także intuicyjną w obsłudze i instalacji.

Łukasz Wudyka opinie o WooCommerce – Jakie w mojej opinii są niezbędne darmowe pluginy do sklepu internetowego opartego o WooCommerce?

Bardzo ważny jest moduł płatności w sklepie internetowym. Wtyczki takie jak tPay lub Przelewy24 sprawiają, że właściciel sklepu internetowego może udostępnić klientom najpopularniejsze metody płatności. Uważam, że wtyczki takie jak moduł płatności są niezbędne, gdyż bez nich klienci zdecydowaliby się na branżowych konkurentów. W dzisiejszych czasach internauci nie lubią wykonywać tradycyjnych przelewów bankowych. Dostarczenie kilku popularnych metod płatności jest zatem absolutnym standardem.

Łukasz Wudyka opinie WooCommerce.

Bardzo ważny jest także moduł przesyłki. To w mojej opinii drugi z najważniejszych modułów, w jakie warto zaopatrzyć sklep internetowy. Wbudowane opcje, które powinien mieć sklep internetowy to odbiór osobisty, a także darmowa wysyłka. Plugin taki jak: Korporacja Miejska obsługuje oferty następujących firm: DHL, UPS, K-EX, GLS Zagranica, FedEx, Fedex Zagranica, InPost Paczkomaty, Inpost Kurier, Ruch, a także Delta City.

Moduł, który daje możliwość rozesłania klientom mailingu informującego o promocjach także jest nieoceniony i w mojej opinii niezbędny, jeśli myślimy poważnie o marketingu naszego sklepu internetowego. Moduł tego typu, który mogę polecić, nazywa się MailPoet WooCommerce Add-on.

W momencie, gdy sklep internetowy oparty o WooCommerce ma wtyczkę taką jak WooCommerce Menu Cart, klienci są informowani o liczbie produktów, które są w koszyku.

Kolejną wtyczką do WooCommerce, która w mojej opinii jest niezbędna i pozwala klientom przeglądać listę produktów w formie siatki jest WooCommerce Grid.

Łukasz Wudyka opinie o WooCommerce – Czy WooCommerce jest dla każdego?

W mojej opinii WooCommerce ma mnóstwo zalet, jednak z całą pewnością nie jest dla każdego. Zdecydowanie odradzam tę platformę w przypadku bardzo dużych, a także zaawansowanych sklepów. Jako Łukasz Wudyka jestem twórcą profesjonalnych stron internetowych w branży e-commerce i zdaję sobie sprawę, w jaki sposób WooCommerce może utrudniać funkcjonowanie bardzo dużego sklepu. Strona internetowa sklepu o bardzo dużym rozmiarze może być mało wydajna. Dodatkowo obsługa kilkudziesięciu lub nawet kilkuset zamówień dostępna z poziomu panelu zarządzania WooCommerce staje się zbyt skomplikowana. W przypadku sklepów internetowych o bardzo dużej wielkości ucierpią zatem zarówno użytkownicy (niższy poziom User Experience), jak i właściciele stron www. WooCommerce sprawdza się zatem w mojej opinii najlepiej w małych i średnich sklepach internetowych.

Łukasz Wudyka opinie o WooCommerce – WooCommerce doskonałym rozwiązaniem dla nowych osób w branży e-commerce

Jeżeli dopiero rozpoczynasz swoją działalność w branży e-commerce, moim zdaniem opisywane rozszerzenie do WordPressa będzie dla Ciebie nieocenione. Łatwa i intuicyjna obsługa WooCommerce sprawia, że nie trzeba znać się na tworzeniu i administrowaniu stron www, aby skutecznie modyfikować treść widniejącą na stronie sklepu internetowego.

Dodatkowym atutem jest fakt, że system WooCommerce nie wymaga zbyt dużo miejsca na hostingu. W przypadku na przykład PrestaShop bądź też Magento sytuacja bardzo często wygląda zupełnie inaczej.

Jeżeli osoba początkująca w branży e-commerce chce rozpocząć działalność, planuje otworzyć mały lub średni sklep internetowy i nie chce wydawać zbyt dużo pieniędzy, zdecydowanie polecam jej sięgnięcie po WooCommerce. W mojej opinii to uniwersalne rozszerzenie. Wystarczy nie mieć nietypowych oczekiwań dotyczących funkcjonowania strony internetowej sklepu i nie planować biznesu o ogromnych rozmiarach. W większości przypadków WooCommerce sprawdza się zatem doskonale.

Łukasz Wudyka opinie o WooCommerce – W jaki sposób rozpocząć przygodę z WooCommerce?

Można zlecić stworzenie sklepu internetowego specjaliście lub agencji, która się tym zajmuje bądź też próbować zrobić to dobrze samodzielnie. W mojej opinii, aby uzyskać maksymalnie wysokie pozycje w Google i jak najwyższy User Experience sklepu, nie warto tworzyć tego typu strony samodzielnie, nie będąc ekspertem.

Warto jednak zaznajomić się z tym, jaka jest kolejność powstawania sklepu internetowego opartego o rozszerzenie WooCommerce.

Przede wszystkim należy podpiąć WooCommerce pod swoją stronę internetową. Instalując w kokpicie WordPressa WooCommerce, można to zrobić w naprawdę prosty sposób.

Łukasz Wudyka opinie WooCommerce.

Konfiguracja WooCommerce ma w mojej opinii kluczowe znaczenie dla funkcjonowania całego sklepu i osiąganych przez niego wyników. W związku z tym należy podać podstawowe dane dotyczące biznesu e-commerce. Są to: adres, obszar, na którym prowadzona jest sprzedaż, obsługiwane waluty, informacje o rabatach, najważniejsze zasady publikacji i prezentowania produktów, a także zasady płatności i wysyłki oraz zasady i treści wiadomości e-mail przesyłanych do klientów. Oczywiście chodzi o wiadomości związane z zamówieniami.

Kolejnym krokiem jest dobór odpowiednich wtyczek do WooCommerce. Jak wspomniałem, WooCommerce rozwija się w mojej opinii naprawdę intensywnie i można wykorzystać wiele użytecznych wtyczek. Setki lub nawet tysiące rozszerzeń do WooCommerce potrafią niesamowicie poprawić wygodę robienia zakupów w Twoim sklepie, a także Twój komfort prowadzenia biznesu. Zastanów się jednak na jakich rozszerzeniach / funkcjach najbardziej Ci zależy.

Kolejne kroki to dodanie produktów i rozpoczęcie sprzedaży. Dowiedz się, w jaki sposób jako Łukasz Wudyka mogę pomóc Ci w założeniu i pozycjonowaniu własnego sklepu internetowego.

Podsumowując, WooCommerce to w mojej opinii świetne rozszerzenie do WordPressa, które przydaje się wielu osobom prowadzącym biznes w e-commerce. Warto mieć na uwadze pewne ograniczenia, ale jeśli nie masz bardzo nietypowych oczekiwań dotyczących witryny sklepu, a Twój biznes nie jest ogromny, śmiało możesz korzystać z opisywanego przeze mnie rozszerzenia. Na tle wielu innych platform i systemów zarządzania treścią, WooCommerce jest w mojej opinii naprawdę użyteczny.

 

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>