5 wskazówek jak szybko i z łatwością zadbać o porządek w samochodzie.

samuele-errico-piccarini-MyjVReZ5GLQ-unsplash

O porządek w samochodzie warto dbać nie tylko dlatego, że jest wtedy po prostu przyjemniej prowadzić auto, ale również ze względów bezpieczeństwa. Nawet drobne śmieci mogą obniżać naszą uwagę i koncentrację, szczególnie wtedy, gdy znajdą się w nieodpowiednim miejscu. Jak zadbać o wnętrze auta, aby panował w nim porządek. Przedstawiamy 5 wskazówek, które warto wprowadzić na co dzień.

 

  1. Wyrzucaj śmieci na bieżąco

 

Puste puszki i butelki po napojach, papierki po przekąskach, chusteczki higieniczne – to jedne z najczęściej walających się śmieci w naszych autach. Często rzucamy je gdzie popadnie z myślą, że wyrzucimy je na najbliższym postoju czy gdzieś przy kontenerze na śmieci. Potem o nich zapominamy i z biegiem czasu z kilku papierków robi się poważna sterta. Im dłużej nie sprzątamy auta, tym trudniej będzie później doprowadzić je do ładu. Zdecydowanie lepiej jest więc sprzątać je na bieżąco.

 

  1. Nie pal w samochodzie

 

Palacze mają spore trudności z powstrzymaniem się przed paleniem we wnętrzu auta. Okazuje się jednak, że palenie we wnętrzu jest sporym generatorem brudu i bałaganu. Spadający popiół, czasem niedopałki, które nie trafiają bezpośrednio do popielniczki sprawiają, że bardzo szybko we wnętrzu robi się brudno. Co więcej, dym tytoniowy jest trudny do wywietrzenia i wyczuwa się go nawet po wielu miesiącach niepalenia w aucie. Warto więc, jeśli już koniecznie musimy zapalić, robić to po wyjściu z samochodu.

 

  1. Regularne odkurzanie i czyszczenie tapicerki

 

Samo sprzątanie papierków i innych śmieci nie wystarczy, aby utrzymać auto w czystości. Konieczne jest regularne odkurzanie, usuwanie piasku i zabrudzeń z wykładzin i dywaników samochodowych. Dobrze jest również pomyśleć o praniu tapicerki, szczególnie jeśli jeżdżą z nami zwierzęta i dosyć szybko robi się brudno. Na pranie tapicerki najlepiej przeznaczyć te dni, w których nie korzystamy z auta – musi mieć ona bowiem nieco czasu na spokojne wyschnięcie.

 

  1. Odświeżanie przez ozonowanie

 

Raz na jakiś czas dobrym pomysłem może być również ozonowanie wnętrza auta bądź czyszczenie parą. Takie profesjonalne zabiegi pozwalają na usuwanie tych zabrudzeń czy nieczystości, których nie jesteśmy w stanie usunąć podczas zwykłego sprzątania czy odkurzania. Czyszczenie za pomocą pary czy ozonu pozwala nie tylko na usuwanie zabrudzenia, ale również drobnoustrojów chorobotwórczych, bakterii czy zarodników grzybów. Po wykonaniu zabiegu samochód będzie więc nie tylko czysty, ale również świeży i pachnący wewnątrz.

 

  1. Zadbaj o ładny zapach

 

Aby wnętrze auta nie tylko lśniło czystością, ale również zapewniało przyjazną atmosferę w czasie jazdy, dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie perfum do samochodu bądź zawieszek zapachowych. W tej kwestii warto jednak wybierać nie te najtańsze zawieszki typu choinki zapachowe, które można dostać w każdym markecie, a dobrej jakości perfumy do auta, które mają większą trwałość, a jednocześnie zdecydowanie lepszy zapach. Na <a href=’https://fresso.pl‘>www.fresso.pl</a> można znaleźć szeroki wybór zapachów samochodowych zaprojektowanych z dbałością o najdrobniejsze detale, jakość, trwałość i efektowny zapach. Wybierając dobre perfumy do auta możemy mieć pewność, że w jego wnętrzu będziemy czuć się wyjątkowo.

 

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>