Kilka sposobów na uporanie się z wilgocią w Twoim magazynie

75112381_-1_1046097a

Wiele osób ma problem ze zbyt dużą ilością wilgoci w swoich magazynach. To może być problem, zwłaszcza jeśli w tym pomieszczeniu spędzasz naprawdę sporo czasu. Nadmiar wilgoci może powodować problemy z pleśnią, które mogą sprawić, że ludzie chorują. Co gorsza ludzie, którzy mają astmę będą mieć jeszcze większe problemy . Całe szczęście są środki, które można podjąć, aby uniknąć nadmiaru wilgoci i pleśni w magazynie.

Musi być sucho!

Pierwszą zasadą jest starać się zachować swój magazyn tak suchy, jak tylko jest to możliwe. Magazyn może dużo wilgoci zwłaszcza jeśli nie jest izolowany w odpowiedni sposób. Wilgoć wynikająca z pary może zacząć wchodzić w ścianę tworząc wilgotne środowisko. Dlatego właśnie musisz robić wszystko, aby twój magazyn nie stał się siedliskiem wilgoci. Najlepszym sposobem radzenia sobie z wilgocią w tych obszarach jest korzystać z dobrego wentylatora.

Zadbaj o świeże powietrze!

DezynfekcjaDobrze jest dbać o świeże powietrze w magazynie z wielu powodów, także jeśli chodzi o kwestię unikania wilgoci. W chłodniejszych, wilgotnych klimatach, dobrze jest otworzyć okna i wpuścić świeże powietrze. Można nawet zostawić je otwarte, gdy jesteś poza domem. Ważne jest, aby uzyskać dobrą cyrkulację w swoim magazynie, aby zapobiec wilgoci. Musisz być szczególnie ostrożny w ciemnych pomieszczeniach, które nie dostają ekspozycji na działanie promieni słonecznych, gdyż takie warunki są doskonałą pożywką dla pleśni i wilgoci.

Jest już pleśń? Rozpraw się sam!

A co zrobić, jeśli masz już nadmiar wilgoci lub zauważyłeś problem pleśni w domu i musisz coś z tym zrobić? Są specjalne maszyny powietrzne, które można kupić za nie zbyt dużo pieniędzy, które wysysają wilgoć z pomieszczenia. Wystarczy umieścić urządzenie w magazynie i ta sama przechodzi do filtrowania powietrza – równocześnie wyciągając stare wilgotne powietrze z domu. Można też zacząć od pozbywania się pleśni samodzielnie. Jest bardzo ważne, aby zadbać o powietrze obiegowe, gdy trzeba usunąć pleśń, a także należy mieć na sobie maskę na twarzy, aby zapobiec wdychaniu tych toksycznych oparów.

Czego użyć?

Można po prostu skorzystać z szczotki do szorowania – znajdziesz ją w lokalnej aptece, potrzebna ci będzie jeszcze butelka wybielacza lub specjalny środek do usuwania pleśni, oraz para solidnych rękawic plastikowych – jeśli zdecydujesz się usunąć pleśń na własną rękę. Ocet czasem także daje rade. Jeśli szorowanie samodzielnie nie daje rady to trzeba zwrócić się do następnej opcji.

W ostateczności będziesz musieć prawdopodobnie zadzwonić po firmę, która przyjdzie do magazynu, aby usunąć pleśń. Najlepszym rozwiązaniem jest pozostawienie tej opcji na koniec. Taka firma jak np. http://uslugi-karaczan.pl/ która usuwa pleśń, wilgoć i grzyb przyda ci się tym bardziej jeśli jesteś bardzo wrażliwy na pleśń i chemikalia.

Usuwanie wilgoci, pleśni, grzybów jest bardzo ważne bowiem mają one straszny wpływ na nasze zdrowie. Dlatego najlepiej będzie jeśli przyłożysz sporą wagę do działań profilaktycznych o których mowa w poprzednich akapitach.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>