Myślisz o własnym sklepie? Kup własne stoisko handlowe

12-21-2

Decyzja o otwarciu stacjonarnego sklepu wiąże się z bardzo trudnym wyborem lokalizacji. Musimy ciągle sprawdzać, czy w pobliżu nie znajdują się firmy prowadzące zbliżoną tematycznie działalność, czy okolica jest popularna i czy możemy liczyć na stały przepływ klientów oraz ile wyniosą nas miesięczne opłaty za wynajem lokalu i czynsz. Jeżeli nie uda nam się znaleźć dobrze położonego obiektu na miarę naszych możliwości finansowych, warto pomyśleć o alternatywnych punktach sprzedaży, tj. stoiska handlowe.

Wynajęcie budynku pod sklep

Średnie ceny za metr kwadratowy powierzchni lokali użytkowych wahają się od kilku do nawet kilkuset złotych. Oczywiście najwięcej zapłacimy w stolicy i innych dużych miastach, tj. Kraków czy Trójmiasto. Na wysokość kosztów ogromny wpływ ma też umiejscowienie budynku. Znacznie mniej wyniosą nas opłaty za obiekt położony na obrzeżach lub w mniej popularnych dzielnicach niż w samym centrum, jednak automatycznie musimy spodziewać się ograniczonej klienteli przez trudności z dojazdem i słabnące zainteresowanie takimi miejscami.

Teoretycznie nie należałoby się martwić o dużą liczbę klientów, gdybyśmy wynajęli miejsce pod sklep w centrum handlowym. W rzeczywistości nie jest już jednak tak kolorowo. W Polsce powstaje coraz więcej galerii zakupowych, głównie w średnich miastach, które wzajemnie podbierają sobie klientów oferując różnorodność marek. W konsekwencji następuje ogólny spadek kupujących. Pasaże muszą więc inaczej walczyć o utrzymanie się, dlatego ich właściciele najczęściej decydują się na podwyższanie czynszu wynajmującym. Słabsi gracze nie wytrzymują i zwijają swój interes. Na najniższe opłaty mogą liczyć firmy zajmujące obiekty położone w najrzadziej uczęszczanych punktach, np. na najwyższych piętrach, jeśli w pobliżu nie znajdują się większe obiekty, jak kino czy restauracja. Takie rozwiązanie też może nie wystarczyć do tego, aby nasz biznes mógł się utrzymywać, nie mówiąc już o przynoszeniu zysków.

Zakupienie stoiska handlowego

Okazuje się jednak, że nadal można wystartować z własną działalnością w galerii handlowej, umiejscowić ją w bardzo dobrym miejscu, a dodatkowo nie przepłacać za wynajem i inne opłaty. Jest to jak najbardziej wykonalne, jeśli uruchomimy mniejszy punkt sprzedaży, np. stoisko handlowe.

Kluczowe jest znalezienie producenta, który zagwarantuje nam kupno sprawdzonej, funkcjonalnej i stosunkowo niedrogiej wysepki. Bardzo korzystną ofertę przedstawia sklep dostępny pod adresem www.stoisko.com. Przeznaczając kwotę rzędu około 12 tysięcy złotych, uzyskamy gotowe stoisko, którego wzory możemy podejrzeć na wskazanej stronie internetowej. Zostanie ono jednak wykonane według naszej koncepcji.

Podana cena na pierwszy rzut oka może nam się wydawać dość wysoka, jednak porównując ją z zakupem wyposażenia oraz częstymi pracami remontowymi, które podejmujemy przy wynajmowaniu lokalu w galerii, wcale nie są to aż tak duże koszty. Ostatecznie w skali miesiąca będziemy płacić znacznie mniej. Ponadto możemy umiejscowić nasze stoisko w dobrym punkcie lokalizacyjnym, np. obok wejścia galerii, aby mieć liczną klientelę. Dzięki swym wymiarom w każdej chwili istnieje opcja przeniesienia wysepki, np. na inny poziom centrum lub w zupełnie nowe miejsce, poza obszarem obiektu handlowego.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

2 komentarzy

  1. Miłosz Kan. pisze:

    Myślimy o zakupie podobnego stoiska ale wykonanego w całości z drewna (przykładowe fotki na stronie http://ogloszenia-rolnicze.com/). Stoisko musi być z drewna ponieważ to będzie stoisko z artykułami spożywczymi z ekologicznej uprawy. Czyli zero plastików i szkła 100% drewno. Czy firma wymieniona w artykule ma możliwość wykonania takiego specjalnego projektu? Czy zajmujecie się w ogóle produkcją z drewna?

  2. Paweł pisze:

    Niestety na rynku istnieje tak wiele sklepów, że o miejsce jest bardzo trudno ;/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>