Kilka dochodowych prac przy komputerze

Earn-Money-at-Home-on-Your-Computer

W ciągu ostatnich kilku lat na popularności bardzo mocno zyskał model tzw. telepracy, czyli wykonywania obowiązków zawodowych w domowym zaciszu, za pośrednictwem komputera ze stałym dostępem do Internetu. Niesie to ze sobą sporo plusów, związanych przede wszystkim z wygodą takiego rozwiązania, lecz zarazem wymaga sporo samodyscypliny i umiejętności właściwej organizacji czasu i miejsca pracy. Praca zdalna potrafi być nie mniej dochodowa niż ta, wykonywana w tradycyjnej formie, z codziennymi dojazdami i stawianiem się w firmie. Oczywiście nie każdy zawód kwalifikuje się do wykonywania go drogą komputerową, dlatego warto przyjrzeć się tym, które odniosły popularność właśnie w ten sposób.

Dziennikarz

Wiele portali internetowych posiada swoje stacjonarne redakcje, lecz istnieją takie, których współpracownicy są zatrudnieni w oparciu o telepracę. Samodzielnie wyszukują ciekawe informacje i materiały, tworzą je i umieszczają w sieci. Na tej samej zasadzie opiera się działalność blogerów. Takie rozwiązanie daje wspaniałą możliwość stworzenia zespołu składającego się z profesjonalnych redaktorów i dziennikarzy z każdego rejonu Polski, a nawet świata. Może to nieco utrudniać proces komunikacji pomiędzy członkami teamu, lecz niewątpliwie pozwoli to na szybsze reagowanie na najświeższe wydarzenia i ważne informacje podawane na bieżąco.

Warto zwrócić uwagę, że niektóre profesjonalne redakcje, działające dotąd w siedzibie biurowca, stopniowo przechodzą na pracę zdalną. Dobrym przykładem jest wydawany w całej Polsce „Dziennik Gazeta Prawna”, którego połowa zespołu przeszła na tryb home office w marcu zeszłego roku. Z tego rozwiązania od lat licznie korzystają współpracownicy wielu gazet i czasopism, przeważnie publicyści i felietoniści.

Pracownik sklepu internetowego

Na stronach ogłoszeniowych każdego dnia pojawia się kilka nowych ofert dotyczących podjęcia pracy przy zamieszczaniu ofert w sklepach online. Głównymi warunkami są: pełna dyspozycyjność, podstawowe umiejętności informatyczne oraz zdolność tworzenia unikalnych opisów produktów. Najczęściej odbywa się to w ten sposób, że przedstawiciel sklepu internetowego przesyła takiemu pracownikowi zdjęcia konkretnych przedmiotów. Jego zadaniem jest napisanie kilku prawdziwych zdań na ich temat, dodanie tekstu zachęcającego do zakupu oraz zadbanie o stronę wizualną i właściwe wyeksponowanie rzeczy.

Na bardzo podobnych zasadach opiera się praca moderatora aukcji. W tym przypadku zadanie jest o tyle prostsze, iż nie trzeba opanowywać działania skryptu, na podstawie którego został zbudowany sklep internetowy. Wystarczy jedynie wiedza na temat sposobu wystawiania przedmiotów na portalach aukcyjnych, tj. Allegro, z którym niemal każdy internauta miał w swoim życiu do czynienia.

Grafik komputerowy

Każdego dnia w Internecie pojawia się mnóstwo nowych stron. Powodzenie wielu z nich zależy od ich warstwy graficznej. Zadaniem takiego pracownika jest codzienne przygotowywanie rozmaitych form, od tworzenia prostych wizytówek, ulotek i plakatów reklamowych, do profesjonalnego projektowania witryn internetowych. Z reguły pracodawca zapewnia pełny pakiet programów graficznych o dostępie ograniczonym płatnymi licencjami.

W tym zawodzie praca zdalna może wpływać na rozwijanie wyobraźni. Prawdopodobnie szybciej wpadnie nam do głowy pomysł w domowym zaciszu niż w biurze lub firmie, pod stałym nadzorem szefa, ciągle dopominającego się o kreacje nowych projektów.

Telemarketer

Jest to zawód, którego spora część pracowników wykonuje swoje obowiązki w domu. Jedynym zadaniem jest wykonywanie połączeń do klientów, nie tylko w celu zachęcenia do zakupienia danego produktu lub usługi, ale również przeprowadzenia ankiety na zamówienie instytutu badawczego.

Praca zdalnego telemarketera wymaga umiejętności komunikacyjnych, poprawnej dykcji oraz sprawnej obsługi komputera. Jest idealna zarówno dla studentów, jak i osób starszych. Z reguły podstawowa pensja jest niższa niż wśród konsultantów telefonicznych pracujących na miejscu, natomiast można to wyrównać dzięki atrakcyjnym stawkom za zawartą umowę lub w pełni przeprowadzone badanie.

Artykuł opracował serwis umożliwiający udostępnianie plików przez internet – kingfile.pl

kingfile-pl-logotyp-02

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 Komentarz

  1. BogdanMajka pisze:

    Ja pracują jako freelancer. Wykonuję drobne zlecenia online. Oczywiście mam firmę, własne biuro wirtualne (korzystam z tej oferty http://pointoffice.pl/wirtualne-biuro-krakow), samochód firmowy. Przy kompie można sporo zarobić tylko trzeba chcieć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>