Jestem cudzoziemką – czy dostanę w Polsce kredyt na start firmy?

Finland_Grants&Loans

Coraz więcej cudzoziemców przybywa do naszego kraju na stałe. Niektórzy pracują, inni zakładają własne firmy. Dobrze radzą sobie na polskim rynku, ale czasem także i oni potrzebują dodatkowej gotówki w formie kredytu czy pożyczki. Gdzie cudzoziemcy mogą szukać dodatkowego finansowania?

Wśród osób prowadzących własny biznes coraz więcej jest kobiet, które decydują się na porzucenie pracy na etacie i założenie własnej działalności. Panie świetnie radzą sobie w biznesie, rozwijają swoje firmy i wypływają na szerokie wody. Zdarza się jednak, że potrzebują dodatkowej gotówki na rozwój firmy. W przypadku Polek problemu praktycznie nie ma – istnieje wiele możliwości finansowania, od kredytów bankowych zaczynając, a na pożyczkach pozabankowych kończąc. Niestety cudzoziemki mogą mieć problemy z uzyskaniem pożyczki w naszym kraju. Zarówno banki, jak i firmy pożyczkowe mają pod tym względem dosyć surowe kryteria weryfikowania wnioskodawców.

Pożyczka online niedostępna dla cudzoziemców

Jedną z popularniejszych form finansowania nieprzewidzianych wydatków, zarówno w domu, jak i w biznesie stała się w ostatnim czasie pożyczka online. Z roku na rok rośnie liczba firm pozabankowych, które udzielają korzystnych pożyczek. Wbrew pozorom, nie są one tak drogie, niedostępne czy niebezpieczne, jak to funkcjonuje w świadomości części społeczeństwa. Pożyczki online mają sporo zalet – łatwo je otrzymać, nie trzeba przedstawiać wielu dokumentów, zwykle wystarczy dowód osobisty, aby złożyć wniosek i czekać na decyzję pożyczkową. Niestety, dla cudzoziemców rynek pożyczek pozabankowych jest praktycznie niedostępny. W większości firm warunkiem obowiązkowym, jaki trzeba spełnić jest posiadanie polskiego dowodu osobistego oraz obywatelstwa polskiego. Pożyczka online jest więc praktycznie niemożliwa dla obcokrajowców. Kto potrzebuje dodatkowego finansowania dla swojego biznesu, musi więc szukać innych możliwości zdobycia dodatkowej gotówki.

Warunkiem kredytu w banku jest karta stałego pobytu

W przypadku kredytów bankowych cudzoziemcy mają już pewne możliwości. Aby jednak mogli ubiegać się o otrzymanie kredytu, najczęściej konieczne jest posiadanie karty stałego pobytu. Banki wnioski od cudzoziemców traktują bardzo indywidualnie. Biorą pod uwagę między innymi fakt, czy osoba ubiegająca się o kredyt ma konto w danym banku, skąd ma źródła zarobkowania i jakie kwoty wpływają regularnie na to konto. Dzięki temu dokonują oceny ryzyka finansowego i są w stanie podjąć decyzję o przyznaniu czy odrzuceniu pożyczki. Warto jednak pamiętać, że każdy bank ma swoją wewnętrzną politykę finansową i kryteria dotyczące przyznawania kredytów. Jeśli w jednym banku nie udało się otrzymać kredytu, nie oznacza to, że droga do uzyskania dodatkowej gotówki jest zamknięta w innych bankach. Warto sprawdzić ofertę szczególnie największych banków na rynku – być może okaże się, że kredyt będzie możliwy do uzyskania.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>