Jak prawidłowo zamontować szafę pancerną w firmie?

Blog_01_72dpi

Szafa pancerna to mebel, który przyda się w każdej firmie. Przede wszystkim służy do przechowywania wielu dokumentów czy akt osobowych, można ją również wykorzystać do trzymania większej ilości gotówki czy innych przedmiotów, które nie powinny być dostępne dla ogółu pracowników.

O szafie pancernej warto pomyśleć już na etapie planowania wyposażenia firmy. Trzeba bowiem znaleźć dla niej odpowiednie miejsce. Można do tego wykorzystać różne zalety danego pomieszczenia. Szafa pancerna świetnie się wpasuje w zabudowaną wnękę lub w inne miejsce, które będzie niejako ukryte przed dostępem ogółu pracowników. Szafę pancerną zawsze należy umieścić w takim pomieszczeniu, do którego nie mają wstępu wszyscy, a jedynie wybrane osoby.

Wielu właścicieli firm decyduje się na ustawianie szaf pancernych w swoich gabinetach, które są zamykane na klucz. Dzięki temu mogą mieć pewność, że nikt oprócz nich nie będzie miał dostępu do tajnych czy wrażliwych dokumentów. Choć szafy pancerne z definicji uniemożliwiają włamanie, warto dmuchać na zimne i umieszczać je w takich miejscach, gdzie nie będą mogły wejść osoby z zewnątrz.

Po wybraniu miejsca trzeba wybrać szafę

Aby szafa pancerna spełniła swoje zadanie i chroniła dokumenty, gotówkę czy inne przedmioty, powinna być dopasowana wielkością do indywidualnych potrzeb. W niektórych firmach w szafach pancernych przechowywane są tylko najważniejsze dokumenty, w innych sama dokumentacja zajmuje wiele miejsca i wymaga odpowiednio dużej powierzchni do przechowywania. Warto wybrać szafę pancerną dostosowaną do tego, co będzie w niej przechowywane. Wielu producentów szaf pancernych i sejfów ma mocno rozbudowaną ofertę i swoje produkty dzieli na poszczególne kategorie w zależności od przeznaczenia. Można więc znaleźć szafy pancerne na dokumenty, akta osobowe, służące do przechowywania większej ilości gotówki, komputerów przenośnych czy broni.

Solidny zamek i drzwi chroniące przed włamaniem

Bez względu na przeznaczenie szafy pancernej, powinna być ona przede wszystkim doskonałej jakości, solidna, świetnie wykonana i odpowiednio zabezpieczona przed włamaniem czy próbami nielegalnego otwarcia. Szafa musi być wykonana z materiałów ogniotrwałych, a przy tym być idealnie szczelna. Na szczególną uwagę zasługują przede wszystkim drzwi szafy oraz zamki. Powinny być one solidne, bezpieczne i niezawodne. Dostęp do szafy powinna mieć wyłącznie osoba, która posiada klucz lub kod do otwarcia zamka.

Szeroki wybór sejfów i szaf pancernych przeznaczonych zarówno do użytku domowego, jak i do zamontowania w firmie, można znaleźć na stronie https://sejfnet.pl/. Sprawdzony, renomowany producent gwarantuje najwyższej jakości produkty, opatrzone wszystkimi niezbędnymi atestami i certyfikatami. Przy zakupie można również liczyć na profesjonalne i fachowe doradztwo, dzięki temu każda zakupiona szafa będzie idealnie dopasowana do potrzeb.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>