Twoje biuro wizytówką firmy – jak zadbać o jego wygląd?

office desk standing office desks workplace posture a first step standing office desk

Wygląd każdej firmy to wcale nie jest bagatelna sprawa. Jeśli klient przychodzi do biura z odrapanymi ścianami i porysowanymi meblami, raczej nie nastraja go to pozytywnie. Wręcz przeciwnie. Może nawet wyjść, nie pytając o cenę usługi. Więc nawet, jeśli cena usług takiej firmy była jak najbardziej korzystna, klient sobie pójdzie i to raczej szybko. Dlaczego?

Ponieważ wizerunek danej firmy został całkowicie zniszczony w jego umyśle. Ktoś może powiedzieć, że przecież „nie ubiór zdobi człowieka”. To prawda, niestety w przeciwieństwie do firmy. Jeśli jeszcze przykładowo taka firma będzie miała swą lokalizację w dobrym punkcie miasta takiego jak np. Warszawa, będzie to o niej świadczyć podwójnie negatywnie. Warszawa jest miastem wymagającym i znającym współczesne trendy bardziej, niż mniejsze miasta, czy nawet prowincje. Dlatego aranżacja wnętrz w takim mieście jest niezmiernie ważna. Poza tym stolica Polski jest wymagającym miastem. Przyjeżdżają tutaj różni przedstawiciele zagranicznych firm i lepiej, żeby odwiedzając naszą firmę, byli pod wrażeniem jej wystroju.

Gdzie można znaleźć kogoś, kto oferuje takie usługi, jak np. projektowanie wnętrz?

Każda firma dba o swój wizerunek, także firma, oferująca usługi typu projektowanie wnętrz. Można tu posłużyć się doskonałym przykładem, np.: http://tissu.pl/projekty-wnetrz-dane/. Wystarczy wejść na tę stronę, aby przekonać się, jak powinna wyglądać profesjonalna aranżacja wnętrz. Oczywiście, można skorzystać z usług tej firmy, ale także można samemu spróbować zaprojektować własne wnętrza, ale pod warunkiem, że „coś nie coś” o tym wiemy. Znamy temat i rozróżniamy właściwe opcje w tym temacie. Wbrew pozorom, to wcale nie jest takie proste i jeśli ktoś niezna tego tematu, nie powinien brać się za projektowanie wnętrz, choćby były to wnętrza w jego własnym mieszkaniu. I nie chodzi tu jedynie o to, że mogłoby być teoretycznie brzydko. Trzeba pamiętać, że aranżacja wnętrz przewiduje przede wszystkim funkcjonalność pomieszczeń, nie tylko ich dekoracje. Choć te ostatnie także są ważne. Jeśli więc znamy temat, śledzimy na bieżąco trendy, pomysły, czy nawet już wcześniej próbowaliśmy swoich sił w tym temacie, można się pokusić o próbę udekorowania swojego prywatnego pomieszczenia. Jeśli zaś chodzi o wnętrza firmowe, lepiej niech to zrobią profesjonaliści.

Dlaczego sami nie możemy udekorować własnego biura?

Ponieważ to biuro nie jest tylko dla nas. Co z tego, że jesteśmy jego właścicielem. Przecież pracują w nim ludzie o różnych temperamentach i różnych obowiązkach. Poza tym do tego biura przychodzą klienci nie zaproszeni przez nas (tak, jakbyśmy chcieli zaprosić gości do domu) i to właśnie ci klienci wydadzą o nas odpowiednią opinię, która może się za nasza firmą ciągnąć przez całe lata. Jeśli będzie to opinia pozytywna – to bardzo dobrze. Ale, jeśli nie – może być niewesoło, przede wszystkim z finansami samej firmy. Życie prywatne, dom, czy rodzina – to zupełnie inna rzecz, niż życie zawodowe, firma, pracownicy. Trzeba o tym pamiętać, decydując się na dekorowanie firmy.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>