Jak robić biznes po niemiecku i dlaczego warto?

Niemcy to największa gospodarka Europy i drugi pod względem liczby ludności kraj. Ma piątą co do wielkości gospodarkę na świecie i jest wiodącym eksporterem maszyn, pojazdów, chemikaliów i sprzętu gospodarstwa domowego.

ta praca easy

Niemcy mają bardzo silną historię techniczną i inżynierską i są bardzo dobrze znane ze swoich samochodów i sprzętu komputerowego. Kraj ma wysoko wykwalifikowaną siłę roboczą i bardzo stabilną gospodarkę. Jest trzecim co do wielkości eksporterem towarów na świecie i zazwyczaj jest uważany za ukierunkowany na eksport.

Niemcy są częścią jednolitego rynku UE, który reprezentuje ponad 500 milionów konsumentów. Same Niemcy są największym rynkiem konsumenckim w UE, co sprawia, że jest to jeden z najcenniejszych rynków w Europie, na który mogą wejść międzynarodowe firmy. Przedsiębiorstwa międzynarodowe mogą łatwiej uzyskać dostęp do sąsiednich rynków w:

  • Austrii
  • Belgii
  • Czechach
  • prawie wszędzie wzdłuż Morza Północnego

Port w Hamburgu jest w szczególności doskonałym miejscem dla importerów i stanowi doskonałe miejsce do przechowywania towarów przeznaczonych na rynki w okolicy. Francja, Wielka Brytania, a nawet Polska nie są daleko, czyniąc z Niemiec świetny punkt wejścia, tak samo jak lukratywny rynek sam w sobie.

Niemcy są na ogół bardzo zamożni, a kraj ten jest przyjazny dla małych i średnich przedsiębiorstw. Więcej firm oznacza dla międzynarodowych firm więcej możliwości znalezienia dostawców, nabywców i sieci w jednym z najbogatszych, najbardziej zróżnicowanych gospodarczo krajów w Unii Europejskiej.

Główne miasta

Niemcy są domem dla jednych z najpiękniejszych i najbardziej bogatych historycznie miast w Europie. Od Hamburga i Frankfurtu po Monachium i Kolonię, Niemcy są absolutnie pełne atrakcji, historii do poznania i firm, z którymi można się spotkać. Ale są pewne szczególne punkty i jeden obszar, o którym być może nawet nie słyszałeś – o krainie piwa i kiełbasy: Bawaria!

Berlin

Berlin, stolica kraju, charakteryzuje się dobrze rozwiniętą infrastrukturą, ultranowoczesną strukturą telekomunikacyjną, dużą liczbą zamożnych konsumentów oraz doskonałą społecznością naukową i badawczą. Struktura gospodarcza Berlina jest identyfikowana przez jego różnorodność: jest miejscem idealnym zarówno dla długoletnich firm przemysłowych, jak i małych i średnich przedsiębiorstw. Twoje spotkania biznesowe będą najprawdopodobniej odbywać się w dużych ośrodkach, takich jak Berlin, w zależności od wielkości firmy lub dostawcy. Wiele firm ma tutaj swoją siedzibę, a branża usługowa znajduje się obok IT i oprogramowania wśród najpopularniejszych.

Język

Oficjalnym językiem Niemiec jest niemiecki i dlatego warto już teraz zapisać się na niemiecki on-line, jeśli zależy Ci na sukcesie biznesowym w tym kraju. Sporo Niemców uczy się angielskiego w ramach szkolnego programu nauczania, ale jednak najbardziej lubią prowadzić interesy po niemiecku. Angielski jest popularnym językiem w biznesie i na ogół można znaleźć kogoś, kto mówi po angielsku w każdej społeczności, zwłaszcza w większych miastach, takich jak Hamburg i Berlin. Ale nie oczekuj tego.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>