Jak łatwo i szybko pozbyć się bałaganu na własnym biurku?

messy-desk1

Sprzątanie kojarzy nam się raczej z uporczywym, mało przyjemnym obowiązkiem, do którego w młodości zmuszali nas rodzice. Niechlubny obowiązek towarzyszy nam nieustannie, niezależnie od tego, jaką przestrzenią dysponujemy. Czy rozmiar przestrzeni do sprzątania ma jakieś znaczenie?

Czy na małej powierzchni łatwiej jest utrzymać porządek czy właśnie wbrew pozorom trudno uporządkować wszystkie nagromadzone przedmioty? Przekonajmy się o tym na przykładzie tradycyjnego biurka.

Biurko- mała, ale niełatwa do ogarnięcia przestrzeń

Biurko to mebel kojarzący nam się z czasem w pracy, jednak sam przedmiot towarzyszy nam również w domu, gdzie chociażby dbamy i porządkujemy dokumenty, a dzieci odrabiają prace domowe. Część osób pracujących w domu również za pomocą biurka wydziela przestrzeń do pracy w domu. Jak więc widać zachowanie ładu i porządku na jego powierzchni jest ważne, umożliwia bowiem łatwiejszą i sprawniejszą pracę czy naukę, a w nieładzie trudno się skupić.

Triki na sprzątanie biurka

Zapewne każdy, kto zetknął się z porządkowaniem własnej przestrzeni, niezależnie od tego czy jest to biurko, sypialnia czy inna część domu wie, że odpowiednie zwyczaje czy triki ułatwiają samo sprzątanie i sprawiają, że łatwiej nam się odnaleźć w otaczającej rzeczywistości. Biurko jest małą przestrzenią i oprócz zwykłego starcia kurzu nie będzie wymagało skomplikowanych zabiegów z użyciem środków czyszczących.

W tym przypadku kluczową kwestią będzie taka organizacja przestrzeni i znajdujących się na biurku przedmiotów, aby ułatwiły nam one pracę i były pod ręką, ale nie przeszkadzały. Warto więc zacząć porządek od posegregowania przedmiotów znajdujących się na biurku. Zazwyczaj są to dokumenty, notatki, długopisy i pisaki do zakreślania czy kalendarz. Te z nich, które nie będą nam potrzebne warto schować. Warto w tym celu wykorzystać wszelkie szuflady i skrytki w biurku. Te z dokumentów, które nie będą nam potrzebne w najbliższym czasie chowamy w najdalszą część biurka. Ważne, aby potrzebne nam rzeczy były pod ręką.

Gadżety w przestrzeni biurowej

W sklepach papierniczych i z artykułami do wyposażenia biura znaleźć można asortyment związany z organizacją przestrzeni miejsca pracy. Do wyboru mamy pojemniki na karteczki, pojemniki do długopisów z przegródkami, co jest szczególnie wygodne, kiedy używamy na przykład kilka rodzajów ołówka, jak architekci. Najwygodniejszą opcją wykorzystywaną przez niemal każdego, niezależnie od profesji jest specjalna półka na dokumenty. Wykonana zazwyczaj z plastiku posiada średnio trzy przegrody, choć ich ilość dobierana jest indywidualnie i pozwala na segregację bieżących dokumentów, co w łatwy sposób porządkuje pracę.

Nie można zapomnieć o ważnej kwestii, jaką jest odpowiednie oświetlenie. Na każdym biurku powinno znaleźć się miejsce dla lampki. Jej wysokość, kształt czy moc powinna być dostosowana do naszych preferencji i pomagać nam w pracy, a nie drażnić nam wzroku i męczyć oczu.

Interesuje Cię profesjonalne sprzątanie biur? Zapoznaj się z ofertą firmy www.bravosprzatanie.pl

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

2 komentarzy

  1. Czeslawo pisze:

    Z doświadczenia wiem, że lepiej się utrzymuje porządek na biurku jak jest dobre mocne światło. Wówczas wszystko inaczej widać i każdy pyłek potrafi drażnić. Mam w biurze tę lampę http://zlampami.pl/431-crystal-p0076-03n-b5fz-lampa-wiszaca.html i na biureczku porządeczek jak się patrzy :)

  2. fiszer pisze:

    W sklepach ponoć montuje się przez klientem lustra łazienkowe żeby go uspokoić bo klient ponoć jak siebie widzi na żywo to mniej struga ważniaka. Może też sobie zamontuj lustro w biurze? :) Będzie ci głupio mieć bałagan widząc siebie w lustrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>