Lokata czy konto oszczędnościowe? Najlepszy wybór dla studenta.

Woman Putting Coin In Piggy Bank

Już w młodym wieku większość z nas zdaje sobie sprawę z potrzeby odkładania pieniędzy. Jest to szczególnie istotne u osób, które nie posiadają zbyt dużych wydatków oraz wciąż mogą liczyć na wsparcie rodziców. Ważne jest, aby mieć świadomość tego, ze życie na kredyt nie jest najlepszym rozwiązaniem, a co za tym idzie, warto odłożyć na swój późniejszy dobrobyt. Istotne jest również, aby posiadać pieniądze na niezaplanowane wydatki oraz nagłe zdarzenia np. choroby.

Gdzie najlepiej ulokować swój kapitał?

Istnieją dwa typy osobowości – rozsądny oraz nieco mniej zorganizowany, któremu ciężko zapanować nad swoimi finansami. Dla osób rozsądnych, które potrafią odpowiednio rozdysponować swój kapitał oraz zaplanować budżet domowy, stworzone zostały lokaty bankowe. Są one bardzo opłacalnym środkiem mnożenia pieniędzy. Natomiast pamiętajmy, że chcąc zbierać profity, musimy zamrozić pieniądze na pewien okres. Mamy do wyboru m.in. dzień, kilka tygodni, miesiąc, pół roku, rok. W zależności od potrzeb oraz opłacalności możemy wybrać wariant odpowiedni dla nas. Ważne jest również, aby zwrócić uwagę, która opcja posiada najwyższe oprocentowanie – od niego bowiem zależny jest nasz zarobek. Kolejnym krokiem, który powinniśmy wykonać jest sprawdzenie kwoty minimalnej oraz maksymalnej, którą możemy wpłacić na lokatę. Może okazać, że cierpimy na nadmiar lub niedosyt środków.

Opcja dla mniej zorganizowanych

pexels-photo-844125Dla tych, którzy mają trudności z określeniem jakie kwoty będą w stanie zamrozić, stworzone zostały konta oszczędnościowe. Pozwalają one na stały dostęp do środków. Możemy na nie przelewać pieniądze w każdym momencie – w zależności od tego, kiedy będziemy posiadali nadmiar kapitału. Dodatkowo dzięki takiemu rozwiązaniu możemy dokonywać w razie potrzeby wypłat. Nie musimy martwić się, że w nagłej sytuacji nie będziemy mieli dostępu do środków. W tym przypadku również warto zwrócić uwagę na kilka czynników. Po pierwsze sprawdźmy rodzaj i wysokość oprocentowanie – jest ono stałe czy zmienne? Ponadto dokładnie zapoznajmy się z częstością kapitalizacji odsetek. Im szybciej ona następuje, tym więcej możemy zyskać. Ważne jest również doszukanie się informacji na temat kosztów dokonywania wpłat oraz wypłat z konta – często możemy spotkać się z darmowymi transakcjami.

Oferty banków porównasz na polskabankowosc.com.pl/ranking-lokat-bankowych.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>