Jak kreatywnie urządzić biuro za niewielkie pieniądze?

home-office-inspiration-3

Urządzanie biura to prawdziwe wyzwanie. Wnętrze musi być eleganckie, funkcjonalne, a jednocześnie reprezentacyjne. Wielu właścicieli firm musi również ograniczać koszty, dlatego zależy im, aby podczas remontu wydać jak najmniej pieniędzy. Okazuje się jednak, że można niewielkimi kosztami stworzyć efektowne i stylowe wnętrza biurowe. Najważniejsze, by wszystkie elementy wystroju były dobrze zaplanowane i skomponowane w jedną całość.

Przestrzeń biurowa pełni nieco inną rolę niż wnętrza mieszkalne, dlatego można zauważyć sporo różnic przy planowaniu jej wystroju. Przede wszystkim biuro musi pełnić kilka funkcji jednocześnie. Dla pracowników jest to miejsce, w którym spędzają niemal jedną trzecią życia, przy założeniu, że pracują jedynie w etatowych godzinach. Wystrój biura musi więc być dla nich przyjazny i sprzyjający wykonywaniu obowiązków zawodowych.

W wielu firmach biuro ma również funkcje reprezentacyjne – to do niego przychodzą klienci zainteresowani konkretnymi produktami czy usługami. Biuro musi więc być stylowe, eleganckie i być niejako wizytówką firmy.

Zmiana wystroju nie musi wiele kosztować

Aby urządzić biuro, w rzeczywistości nie potrzeba dużych pieniędzy. Wrażenie elegancji i prestiżu możemy uzyskać także przy niewielkich wydatkach, ale za to przy dopracowaniu aranżacji w najdrobniejszych detalach. Warto zadbać między innymi o kolor ścian. Dobrze jest go odświeżyć szczególnie wtedy, gdy w biurze dawno nie było remontu i ściany są już nieco przybrudzone czy poszarzałe.

Wybierając kolor ścian, warto zdecydować się na delikatne, pastelowe barwy, które wprowadzą do wnętrza powiew świeżości, a jednocześnie nie będą działały na pracowników rozpraszająco. Ciekawym pomysłem jest również fototapeta, którą można umieścić na którejś ze ścian. Dzięki temu uzyskamy rewelacyjny efekt wizualny, a przy tym ukryjemy wiele mankamentów ściany i zaoszczędzimy na jej gruntownym remoncie, tynkowaniu czy malowaniu.

Klimat wnętrza tworzą umiejętnie dobrane dodatki

W wystroju biura warto zwracać uwagę na różnego rodzaju dekoracyjne dodatki. Nie powinno ich być zbyt dużo, aby nie odwracały uwagi od pracy. Ciekawym pomysłem są dekoracje nawiązujące do branży, w której działa firma. W ten sposób wystrój biura będzie spójny z całą identyfikacją wizualną firmy. Przy urządzaniu biurowego wnętrza warto zwrócić uwagę także na oświetlenie, zarówno naturalne, jak i sztuczne.

plisa-basic-premium-turkusBiuro musi mieć jak najwięcej światła dziennego. Jeśli okna są niewielkie, nie należy ich zasłaniać za pomocą bardzo przytłaczających aranżacji okiennych. Dekoracja okna powinna być delikatna, lekka, aby jak najwięcej światła wpuszczała do wnętrza. Przy naturalnym, dziennym świetle pracuje się bowiem o wiele efektywniej i wydajniej niż choćby przy najładniejszych lampach. Ozdabiając okno trzeba również zadbać o rolety, które przydadzą się w słoneczne dni. Nie ma bowiem nic gorszego, niż próba pracy na komputerze, w którego monitor nieustannie świeci słońce.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 Komentarz

  1. Dariusz pisze:

    Szukam dobrego, sprawdzonego i niezbyt drogiego sklepu z tapetami. Jestem skazana na sklepy online, bo w mojej miejscowości nie ma żadnych sklepów z akcesoriami wnętrzarskimi. Na https://dobretapety.pl/casamance znalazłam naprawdę fajny wybór i sporo modeli mogłabym kupić do swojego mieszkania. Nie wiem jednak, czy tapety na żywo są faktycznie tak samo efektowne, jak na zdjęciach? Kupowaliście kiedyś tapety przez internet? Możecie coś więcej powiedzieć o ich jakości?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>