Właściwa gospodarka zarządzania odpadami – jak ją wdrożyć?

 

recycle_01

Kiedy zajmujesz się projektem, który opiera się na udziale wielu dostawców i podwykonawców, marnotrawstwo jest zawsze aktualnym problemem. Oszczędź czas i pieniądze na gospodarce odpadami budowlanymi, obserwując te kilka znaków ostrzegawczych.

Masz nadmiar materiałów – i są one na składowisku odpadów

Według danych, co roku dostarczanych jest 400 milionów ton materiałów na place budowy w Polsce, z czego 60 milionów ton trafia bezpośrednio na składowisko ze względu na źle zaplanowane zarządzanie materiałami. Jeśli twoja budowa jest domem dla materiałów przeznaczonych na składowisko, był może:

  • zamawiasz niewłaściwe materiały,
  • zamawiasz zbyt dużo właściwych,
  • nie przechowujesz właściwie materiałów.

Zapłacisz dwa razy za te odpady, gdy przyjdzie czas na wywóz gruzu mińsk mazowiecki. Raz, gdy zamawiasz je, bo nie są potrzebne, i po raz drugi, gdy płacisz za to, aby je utylizować lub poddać recyklingowi.

Plan zarządzania materiałami umożliwia koordynację w całym łańcuchu dostaw. Znalezienie możliwości wykorzystania i ponownego wykorzystania materiałów znacząco ograniczy ilość odpadów.

Spędzasz cały dzień na zarządzaniu dostawcami

Jak dużo czasu spędzasz ścigając różnych dostawców? Jeśli spędzasz cały dzień próbując zarządzać łańcuchem dostaw, może to być zbyt skomplikowane. I to powoduje problem.

Im bardziej złożony jest łańcuch dostaw, tym więcej jest okazji do kosztownej nieefektywności, aby odczuć ich wpływ. Nie tylko poprzez generowanie większej ilości odpadów, ale także poprzez ograniczanie czasu i zysków firmy.

Ponad połowa firm budowlanych (51%) twierdzi, że mogą zwiększyć swoją rentowność, upraszczając łańcuch dostaw i modernizując swoje procesy i praktyki.

Wygląda na to, że wszyscy pracują w niewiedzy…?

Ile dostępu mają ludzie w łańcuchu dostaw do informacji i danych? Jeśli wszyscy pracują w ten sposób dezinformacji, nie masz na zidentyfikowanie kluczowego znaku na to, że twój łańcuch dostaw jest marnotrawny. Gdy dane są udostępniane natychmiast każdemu ogniwowi elementy twojego łańcucha dostaw ułatwią współpracę i wdrożenie Twoich planów gospodarki odpadami.

Co więcej, dzięki udostępnianiu danych będziesz mieć informacje potrzebne do efektywniejszego planowania – prowadząc do mniejszej ilości odpadów i mniejszych przychodów.

Nie wszyscy są zaangażowani w minimalizację odpadów

Możliwe, że masz plan zarządzania odpadami, ale zauważyłeś, że nie wszyscy w Twojej firmie trzymają się scenariusza. Posiadanie planu to dopiero początek. Jeśli Twoja firma koncentruje się na gospodarce odpadami, a twoje transakcje i podwykonawcy nie są zgodne z tą filozofią, nadal będziesz musiał zmierzyć się ze zbyt dużą ilością odpadów. Wszyscy zaangażowani w Twój projekt muszą dokonać redukcji odpadów, aby zobaczyć prawdziwe wyniki.

Oznacza to zebranie wszystkich i pilnowanie ich zaangażowania i postawy. Od kierowników wyższego szczebla do wykonawcy, który spędza sześć godzin na budowie, wszyscy muszą wiedzieć, że redukcja odpadów i wydajność są kluczowe dla twojego projektu.

 

 

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>