Gastronomia planuje pozwać Skarb Państwa. Wszystko przez przeciągające się obostrzenia

http://www.straz-pozarna.nysa.pl/Pandemia COVID-19 dała się we znaki wielu branżą. Głównie przez wprowadzone przez rząd obostrzenia, które od wielu miesięcy blokują przedsiębiorców i polską gospodarkę. Jedną z najbardziej dotkniętych branż jest gastronomia, która od miesięcy pozostaje w zamknięciu. Z tego powodu część przedsiębiorców nielegalnie otwarło swoje biznesy.

Przygotowanie do złożenia pozwu

Izba Gospodarcza Gastronomi Polskiej przygotowuje się i kompletuje niezbędne dokumenty oraz dowody do złożenia pozwu zbiorowego Przeciwko Skarbowi Państwa. Do tego procesu chęć przystąpienia zgłosiło już ponad 200 przedsiębiorstw z tej branży. Złożenie pozwu ma na celu wskazanie SP jako winnemu spowodowania strat finansowych sięgających nawet 1 mld. Zł. Sławomir Grzyb z zarząd IGGP informuje, że złożenie pozwu planowane jest na moment, w którym przystąpi do niego od 650 do 1000 firm, nie później jednak niż do końca marca. Izba przekonuje, że wprowadzenie i utrzymywanie obostrzeń na obecnym poziomie jest nielegalne i zamierza wnosić o odszkodowania dla przedsiębiorstw.

Kolejna branża stawia na drogę sądową

Przypomnijmy, że gastronomia to nie jedyna branża, która planuje wejść na drogę sądową ze Skarbem Państwa. Wcześniej swój pozew zapowiedziała już Polska Federacja Fitnessu. Obie branże są zamknięte od wielu miesięcy i nie mogą prowadzić działalności w normalny sposób. Utrzymanie lokali gastronomicznych, pracowników, czynsze czy raty kredytów i leasingów sięgają miesięcznie nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Brak realnej pomocy ze strony Państwa przekłada się na coraz większe niepokoje w wymienionych branżach i skutkuje nielegalnym otwarciem biznesów oraz przygotowaniem pozwów zbiorowych. Niestety w podobnej sytuacji są kolejne branże, które mogą spisać na straty nawet rok 2021. Inne ważne informacje na temat prowadzenia firm, biznesy czy wydarzeń znajdziecie Państwo na stronie http://www.straz-pozarna.nysa.pl/.

 

 

 

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>