Dlaczego warto zamówić przegląd kotła gazowego?

45 instalatorSezon grzewczy zbliża się wielkimi krokami. Wiele osób postanawia jeszcze przed jego rozpoczęciem zamówić autoryzowany przegląd. Dlaczego warto skorzystać z usług serwisu jeszcze przed uruchomieniem instalacji grzewczej? 

W Polsce w coraz większej ilości domów i mieszkań korzysta się z pieców gazowych. W okresie sezonu grzewczego firmy serwisowe mają zazwyczaj pełne ręce pracy z uwagi na pojawiające się od czasu do czasu najrozmaitsze usterki. A awaria kotła grzewczego w środku sezonu potrafi przysporzyć nie lada problemów. Warto pamiętać, że awaria kotła, to często nie tylko problem z instalacją centralnego ogrzewania, ale także z przygotowywaniem ciepłej wody użytkowej. Kilka dni bez ciepłych grzejników oraz gorącej wody w kranach obniża komfort mieszkańców i na pewno źle wpływa na ich zdrowie. Z tego względu producenci tego typu urządzeń wielokrotnie zachęcają do dokonywania okresowych autoryzowanych przeglądów kotłów, dzięki którym można znacząco zminimalizować ryzyko awarii w okresie grzewczym, gdy urządzenie pracuje na pełnych obrotach.

Na czym polega autoryzowany przegląd kotła gazowego?

Rutynowy przegląd pieca grzewczego obejmuje kontrolę stanu technicznego nie tylko samego urządzenia, ale także całej instalacji centralnego ogrzewania. Specjalista sprawdza, czy prawidłowo funkcjonuje każdy element grzejny i czy w instalacji gazowej nie pojawiły się niebezpieczne nieszczelności. Przegląd samego kotła może obejmować sprawdzenie stanu komory spalania i wyczyszczenie jej. Niejednokrotnie podczas przeglądu okazuje się także, że wymiennik ciepła lub wężownica w kotle uległa zakamienieniu i należy je przeczyścić. Demontując obudowę kotła, serwisant może także zauważyć drobne nieszczelności w kotle, które z czasem mogłyby przyczynić się do poważniejszej awarii. Niektóre bardzo wyeksploatowane elementy podczas takiego przeglądu można wymienić na nowe nie czekając, aż całkiem odmówią posłuszeństwa.

Przegląd gazowych kotłów kondensacyjnych obejmuje zazwyczaj także analizę chemiczną spalin kotła. Dzięki temu serwisant jest w stanie wychwycić ewentualne nieprawidłowości w jego pracy. Korzystając z dokumentacji technicznej dostarczanej przez producenta dokonuje się niezbędnych korekt w aparaturze gazowej kotła. Nastawy te przyczyniają się do lepszej dbałości o środowisko naturalne, a także optymalizacji kosztów ogrzewania ponieważ prawidłowo nastawiony kocioł zużywa mniej paliwa. Planując przegląd swojego kotła gazowego warto skorzystać z usług autoryzowanego serwisu danej marki, ponieważ firmy tego typu specjalizują się w obsłudze posiadanego przez nas urządzenia, a to ma bezpośrednie przełożenie na jakość wykonywanej usługi serwisowej.

Autoryzowany serwis Vaillant Warszawa
https://instalatorsanitarny.com.pl/
tomasz@sprysak.pl
733 066 220

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>