Dlaczego warto skorzystać z agencji pośrednictwa pracy?

e21858ae92bde1092fb9212c982b2b9f

Wielu pracodawców ma problem ze znalezieniem kompetentnego i odpowiednio wykwalifikowanego pracownika, który będzie właściwym kandydatem na oferowane przez nich stanowisko. Proces rekrutacji bywa dla nich często nie lada wyzwaniem, dlatego warto rozważyć skorzystanie z profesjonalnej agencji pośrednictwa pracy, aby szybko i sprawnie znaleźć pracowników do swojej firmy.

Rekrutacja zewnętrzna – dlaczego warto?

Agencja pośrednictwa pracy specjalizuje się w doradztwie HR i rekrutacji pracowników, wyszukiwaniu odpowiednio wykwalifikowanych osób do firm działających w rozmaitych branżach. Szczególnie często z firm rekrutacyjnych korzysta się w dużych aglomeracjach, takich jak Warszawa, gdzie wyraźnie występuje rynek pracownika i prężnie działają firmy headhunterskie. Nie ważne więc czy poszukuje się pracownika szeregowego, administracyjnego, ze specjalistycznymi umiejętnościami czy też na stanowiska menadżersko-kierownicze, warto zaufać profesjonalistom zlecając agencji przeprowadzenie rekrutacji by pozyskać w krótkim czasie odpowiednich pracowników.

Skuteczna rekrutacja dostosowana do specyfiki danej firmy

Agencja doradztwa personalnego albo pośrednictwa pracy stosuje różnorodne metody, narzędzia i techniki w celu znalezienia idealnego pracownika – posiadającego odpowiednie wykształcenie, kwalifikacje, czy staż. Takiego, który jednym słowem w pełni sprosta oczekiwaniom danej firmy. Ważne jest również odpowiednie dopasowanie pracownika do specyfiki wakatu, tak aby utrzymać jego motywację i zaangażowanie.

W zależności więc od specyfiki stanowiska agencje pośrednictwa pracy i doradztwa HR wykorzystują tradycyjne i nowoczesne sposoby pozyskiwania pracowników – rozmowa kwalifikacyjna, testy, wywiady, próby pracy, assessment center, czy rekrutację bezpośrednią.

Rekrutacja przeprowadzona przez agencję pośrednictwa pracy

Zlecając przeprowadzenie rekrutacji firmie zewnętrznej oszczędzamy swój czas i pieniądze. Agencja pośrednictwa pracy dotrze w krótkim czasie do osób, które będą odpowiednie na dane stanowisko, często opierając się na własnych bazach kandydatów i kandydatek. Unika się w ten sposób ryzyka rezygnacji pracownika i potrzeby szukania następnej osoby, co minimalizuje rotacje i koszty pracodawcy. Co więcej na całe zlecenie otrzymujemy gwarancję! Podejmując współpracę z agencją pośrednictwa pracy możemy liczyć na fachowe i kompleksowe doradztwo HR by odpowiednio zarządzać zasobami ludzkimi w firmie, zaplanować ścieżkę kariery i wyznaczyć standardy pracy. Ponadto sprzyja to budowaniu wizerunku i prestiżu firmy oraz pozwala skupić się na jej głównej działalności.

Artykuł powstał przy współpracy z FAVagency.com

undefined

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>