Dlaczego warto skorzystać z agencji pośrednictwa pracy?

e21858ae92bde1092fb9212c982b2b9f

Wielu pracodawców ma problem ze znalezieniem kompetentnego i odpowiednio wykwalifikowanego pracownika, który będzie właściwym kandydatem na oferowane przez nich stanowisko. Proces rekrutacji bywa dla nich często nie lada wyzwaniem, dlatego warto rozważyć skorzystanie z profesjonalnej agencji pośrednictwa pracy, aby szybko i sprawnie znaleźć pracowników do swojej firmy.

Rekrutacja zewnętrzna – dlaczego warto?

Agencja pośrednictwa pracy specjalizuje się w doradztwie HR i rekrutacji pracowników, wyszukiwaniu odpowiednio wykwalifikowanych osób do firm działających w rozmaitych branżach. Szczególnie często z firm rekrutacyjnych korzysta się w dużych aglomeracjach, takich jak Warszawa, gdzie wyraźnie występuje rynek pracownika i prężnie działają firmy headhunterskie. Nie ważne więc czy poszukuje się pracownika szeregowego, administracyjnego, ze specjalistycznymi umiejętnościami czy też na stanowiska menadżersko-kierownicze, warto zaufać profesjonalistom zlecając agencji przeprowadzenie rekrutacji by pozyskać w krótkim czasie odpowiednich pracowników.

Skuteczna rekrutacja dostosowana do specyfiki danej firmy

Agencja doradztwa personalnego albo pośrednictwa pracy stosuje różnorodne metody, narzędzia i techniki w celu znalezienia idealnego pracownika – posiadającego odpowiednie wykształcenie, kwalifikacje, czy staż. Takiego, który jednym słowem w pełni sprosta oczekiwaniom danej firmy. Ważne jest również odpowiednie dopasowanie pracownika do specyfiki wakatu, tak aby utrzymać jego motywację i zaangażowanie.

W zależności więc od specyfiki stanowiska agencje pośrednictwa pracy i doradztwa HR wykorzystują tradycyjne i nowoczesne sposoby pozyskiwania pracowników – rozmowa kwalifikacyjna, testy, wywiady, próby pracy, assessment center, czy rekrutację bezpośrednią.

Rekrutacja przeprowadzona przez agencję pośrednictwa pracy

Zlecając przeprowadzenie rekrutacji firmie zewnętrznej oszczędzamy swój czas i pieniądze. Agencja pośrednictwa pracy dotrze w krótkim czasie do osób, które będą odpowiednie na dane stanowisko, często opierając się na własnych bazach kandydatów i kandydatek. Unika się w ten sposób ryzyka rezygnacji pracownika i potrzeby szukania następnej osoby, co minimalizuje rotacje i koszty pracodawcy. Co więcej na całe zlecenie otrzymujemy gwarancję! Podejmując współpracę z agencją pośrednictwa pracy możemy liczyć na fachowe i kompleksowe doradztwo HR by odpowiednio zarządzać zasobami ludzkimi w firmie, zaplanować ścieżkę kariery i wyznaczyć standardy pracy. Ponadto sprzyja to budowaniu wizerunku i prestiżu firmy oraz pozwala skupić się na jej głównej działalności.

Artykuł powstał przy współpracy z FAVagency.com

undefined

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 Komentarz

  1. Sake pisze:

    Tego typu agencje to bardzo dobry pomysł zwłaszcza dla małych firm. Na pierwszy rzut oka są kosztowane, jednak suma summarum doradztwo dla firm pozwala zaoszczędzić bardzo dużo czasu co skutkuje tym że spokojnie możemy zająć się tym na czym się naprawdę znamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>