Dekorujemy biuro – jakie ozdoby są na czasie?

pexels-photo-273238

Współczesne biura nie tylko muszą efektywnie pracować, ale również dobrze się prezentować. Niektórzy przedsiębiorcy nie zdają sobie sprawy z tego, że wygląd biura przekłada się na odbiór firmy w oczach pracowników, kontrahentów oraz partnerów biznesowych. Dlatego oprócz umeblowania, liczy się to, jakie dekoracje wybierzemy do biura. Czasami małe elementy potrafią zdziałać cuda. Jakie w takim razie ozdoby wybrać, by biuro było urządzone stylowo?

Siła detali

Wbrew pozorom, to właśnie w detalach tkwi siła całej aranżacji pomieszczeń biurowych. Czasami jedna, nawet mała ozdoba, potrafi zmienić wystrój nie do poznania. Idąc tym śladem, warto oprócz designerskich mebli, wzbogacić biuro także o jakieś dodatki. Zanim jednak zabierzemy się do wybierania nowych ozdób, weźmy głęboki oddech i zastanówmy się, co sprawdzi się w jego wnętrzach. Decyzja ta powinna być bardzo dokładnie przemyślana, ponieważ kupując pod wpływem impulsu, można uzyskać odwrotny efekt od zamierzonego i zamiast stylowego, urządzić kiczowate biuro.

Jakie ozdoby wykorzystać w biurze?

W nowoczesnym biurze nie powinno zabraknąć roślin. Istnieje nawet grupa gatunków, które są szczególnie polecane w biurach i zaliczyć do nich można filodendron, wężownice czy paprotki. Są to eleganckie rośliny, które przy okazji pochłaniają z powietrza szkodliwe substancje, więc przy okazji będą czuwać nad jakością powietrza w biurze. Puste ściany ożywią oczywiście obrazy. W aranżacji wnętrz biura świetnie się sprawdzają fototapety oraz oprawione fotografie. Mogą one nawiązywać do działalności firmy lub prezentować piękno przyrody. Na ścianach nie może także zabraknąć dyplomów, certyfikatów oraz nagród, które otrzymała firma. Powinny się one znajdować w recepcji, bo dzięki temu każdy klient będzie mógł się z nimi zapoznać. Dekoracji nie powinno także zabraknąć na biurkach. Wiele osób w pracy trzyma zdjęcia swoich bliskich, więc miłym akcentem będzie zapewnienie pracownikom jednolitych ramek. Dobrym pomysłem jest również wykorzystanie dekoracji hand-made, które wyróżniają się swoją oryginalnością. W ich tworzeniu bardzo często rękodzielnicy wykorzystują jajka oraz kule styropianowe. To może okazać się bardzo funkcjonalne rozwiązanie. Dekoracje styropianowe lekkie, łatwe do przeniesienia i wytrzymałe, nawet jeśli przez przypadek upadną na podłogę, to się nie połamią.

Dopełnienie aranżacji biura – czyli wybór odpowiedniego oświetlenia

Przysłowiową wisienką na torcie w aranżacji biura będzie wybór oświetlenia. Warto zaznaczyć w tym miejscu, że oświetlenie wywiera ogromny wpływ na samopoczucie i jakość pracy pracowników, więc powinno ono być odpowiednio dobrane. Co mamy przez to rozumieć? Pracownicy powinni mieć zarówno dostęp do światła dziennego, jak i sztucznego. Wybierając lampy i rodzaj żarówek trzeba wiedzieć, które sprawdzą się w poszczególnych wnętrzach. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by w tym przypadku także wykorzystywać designerskie klosze, czy kinkiety, lecz by zapewniły dobre doświetlenie, warto skonsultować się z ekspertem.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 Komentarz

  1. Sasza pisze:

    W ubiegłym roku moja szwagierka robiła generalny remont salonu i po mojej namowie zdecydowała się na Lampy MiLAGRO w całym pomieszczeniu. Bardzo korzystna zmiana i odświeżene klimatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>