Zapotrzebowanie na firmy ogrodzeniowe istnieje – dowiedz się, jak z tego skorzystać!

Jeśli uwielbiasz pracować na zewnątrz i chcesz wykorzystać wiedzę z budowy do stworzenia funkcjonalnych i pięknych ulepszeń dowolnych nieruchomości, możesz mieć wszystko, czego potrzeba do założenia firmy ogrodzeniowej.

fencing-3577122_960_720

Pasja do tworzenia grup społecznościowych, znajomość praw kontrahenta, a także marketing i administracja biznesowa będą również niezbędne do wygenerowania wystarczającej ilości klientów, aby Twoja firma była rentowna.

Jeśli ten opis będzie zgodny z pracą Twoich marzeń, posiadanie firmy ogrodzeniowej może być dla ciebie właściwym posunięciem w ramach kariery.

Jak duży jest przemysł ogrodzeniowy?

Według danych branża ogrodzeniowa przynosi 6 miliardów złotych rocznie z przychodów z usług ) jest ponad 21 000 firm i prawie 41 000 pracowników).

Dlaczego rozpoczęcie działalności gospodarczej w branży ogrodzeniowej jest teraz dobrym pomysłem?

Wraz z rozwojem budownictwa mieszkaniowego wzrasta zapotrzebowanie na ogrodzenie z powodu dodanych do nieruchomości:

  • bezpieczeństwa,

  • estetyki,

  • wartości.

Przewiduje się, że wzrost liczby budynków i przebudowy doprowadzi do wzrostu przychodów o siedem procent rocznie w ciągu najbliższych kilku lat, a całkowity rynek do 9 miliardów złotych do 2020 roku.

Jak firmy ogrodzeniowe znajdują klientów?

Skoncentruj się na relacjach z deweloperami mieszkaniowymi, aby wykupić duże kontrakty na nowe budownictwo mieszkaniowe. Praca w terenie z agentami ubezpieczeniowymi i usługami usuwania drzew może pomóc w uzyskaniu rekomendacji po burzy lub klęsce żywiołowej, która uszkodziła ogrodzenia czy daszki ogrodzeniowe. Reklamuj się w lokalnych gazetach, telewizji i radiu. Zaangażuj się w lokalną społeczność, aby móc usłyszeć o projektach budowlanych biznesowych i złożyć ofertę na to wykonanie ogrodzenie. Szkoły, place zabaw i przedszkola to najlepsi kandydaci do prac związanych z montażem ogrodzeń i napraw. Podczas przejażdżek po mieście należy zachować szacunkowe formularze, a jeśli widzisz ogrodzenie, które wymaga naprawy lub wymiany, zapukaj do drzwi i zapytaj, czy właściciel domu lub firmy chciałby pozwolić ci to oszacować. Zostaw swoją wizytówkę. Utrzymuj profesjonalną stronę internetową i aktywną obecność w mediach społecznościowych, aby tworzyć powiązania społecznościowe, które utrzymują twoje nazwisko na czubku języka, kiedy jacyś ludzie będą potrzebować instalacji bądź naprawy ogrodzenia.

Jakie umiejętności są wymagane?

Wytrzymałość fizyczna i siła, umiejętności budowlane, znajomość prawa umów, administracja i płace, umiejętności ludzi, księgowość, planowanie, logistyka i organizacja, dbałość o szczegóły i jakość.

Czego potrzebuję do obsługi firmy ogrodzeniowej?

Komputer, drukarka / skaner, atrament i papier, e-mail, księgowość i system płac, system rozliczeń i należności, formularze szacunkowe, system planowania, broszury lub ulotki, wizytówki, konta mediów społecznościowych i strona internetowa. Narzędzia i ciężarówkę roboczą. Oczywiście wszystko co zostało wymienione nie obejmuje samych materiałów na ogrodzenia, które uważamy za oczywistość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>