Czym kierować się przy wyborze karty kredytowej?

Business-Credit-Card-Traps-to-Avoid

Karty kredytowe od wielu lat cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i firmowych. Nic w tym dziwnego – dają bezproblemowy dostęp do dodatkowej gotówki, a jednocześnie ich otrzymanie nie wiąże się z wypełnianiem wielu formalności. Karta kredytowa jest więc w zasięgu ręki praktycznie dla każdego.

Dla wielu osób plastikowe karty kredytowe to dodatkowa gotówka, z której chętnie korzystają. Zawsze jednak trzeba pamiętać, że w rzeczywistości limit, jaki otrzymujemy do wykorzystania na karcie, to pożyczka, czyli pieniądze banku, które trzeba do tego banku oddać. Dlatego wybierając kartę kredytową warto przede wszystkim rozważyć, czy faktycznie jest nam potrzebna oraz w jakim konkretnie limicie. Czasem nie warto decydować się na najwyższy limit, jaki proponuje nam bank. W przypadku wykorzystania tych środków trzeba bowiem będzie spłacić wszystko wraz z odsetkami. Wybierając kartę kredytową zawsze mierzmy swoje siły finansowe na zamiary. Nawet jeśli mamy dostępny limit kilkudziesięciu tysięcy, często lepiej jest wybrać opcję kilkunastu czy kilku tysięcy. Mniejszy limit kredytowy to mniejsze ryzyko i pewność, że każde wykorzystane środki da się bez problemu spłacić.

Na jakie parametry zwracać uwagę przy wyborze karty?

nowe chwilówki onlineWybierając kartę kredytową warto również brać pod uwagę wiele innych parametrów. Istotny jest koszt wydania oraz comiesięcznego użytkowania karty. W różnych bankach mogą to być zupełnie różne kwoty. Warto również zwrócić uwagę, jak długi jest okres bezodsetkowy i jak wysokie jest oprocentowanie po upłynięciu tego okresu. Klienci, którym zależy na karcie kredytowej, powinni również przyjrzeć się wszystkim innym opłatom związanym z użytkowaniem karty. Transakcje bezgotówkowe najczęściej nie są obarczone dodatkowymi płatnościami, ale jeśli będziemy chcieli wypłacić kartą kredytową gotówkę w bankomacie, trzeba liczyć się z tym, że będzie to dosyć droga transakcja, obarczona wysoką prowizją. Wypłata będzie tym droższa, im więcej pieniędzy będziemy chcieli w ten sposób wypłacić.

Przyda się porównywarka kart kredytowych

W poszukiwaniu dobrej karty kredytowej niekoniecznie trzeba się ograniczać wyłącznie do banku, w którym posiadamy konto. Choć, oczywiście, w tym przypadku wnioskowanie o kartę jest o wiele prostsze, gdyż bank posiada informacje na temat naszej kondycji finansowej, zarobków itp. Oferta kart kredytowych w poszczególnych bankach zmienia się tak szybko, że przed wybraniem konkretnej opcji warto przejrzeć co najmniej kilka lub kilkanaście ofert kart i porównać ich podstawowe parametry, a także korzyści dodatkowe. Najlepsze karty kredytowe na kredytowakarta.com.pl to możliwość zapoznania się z aktualną ofertą większości dużych banków. W jednym miejscu Zgromadzone są informacje o większości dostępnych na polskim rynku kart kredytowych, dzięki czemu znalezienie dobrej oferty trwa zdecydowanie krócej. Porównywarka kart kredytowych to sprawdzone, wygodne i szybkie rozwiązanie, z którego warto skorzystać przed dokonaniem wyboru.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>