Fryzjer a stylista fryzur – jakie są różnice?

Behind-The-Scenes-Beauty-A-Celebrity-Hair-Stylist-Shares-Her-On-Set-Hair-Styling-Secrets-1140x560

Choć często zamiennie używamy słów fryzjer i stylista fryzur, w rzeczywistości te dwa zawody nieco się różnią. Warto o tym pamiętać, jeśli potrzebujemy specjalistycznych usług fryzjerskich na najwyższym poziomie. Nie każdy fryzjer jest w stanie bowiem sprawić, by nasze włosy faktycznie prezentowały się doskonale.

Zakład fryzjerski znaleźć nietrudno – praktycznie w każdym mieście funkcjonuje kilkanaście lub kilkadziesiąt zakładów. Niestety, w wielu przypadkach pracują w nich osoby, które swoją wiedzę o fryzjerstwie zdobywały kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt lat temu.

A to oznacza, że niekoniecznie są na bieżąco z aktualnymi trendami w modzie na głowie, a nawet z preparatami, które przecież z biegiem czasu stają się coraz bardziej nowoczesne. Dobry fryzjer powinien mieć nie tylko talent i umiejętności, ale również musi nieustannie się kształcić, zdobywać nowe kwalifikacje, uczestniczyć w szkoleniach, aby móc zaoferować swoim klientom, a przede wszystkim klientkom usługi na jak najwyższym poziomie. Kto przestaje się szkolić, po kilku latach ma przestarzałą i niepełną wiedzę, a co za tym idzie – nie będzie w stanie zaoferować w swoim salonie usług na najwyższym, światowym poziomie.

Dobry stylista potrafi dopasować właściwą fryzurę

Stylista fryzur, w odróżnieniu od zwykłego fryzjera, nie tylko wykona szereg usług fryzjerskich, ale przede wszystkim jest w stanie także doradzić klientce, jaki ma typ urody, jak dobrać rodzaj fryzury, sposób cięcia czy kolor na głowie do kształtu twarzy, typu urody, sylwetki, a nawet sposobu ubierania się czy poruszania. Dzięki temu fryzura staje się integralną częścią codziennego looku i jest pewnego rodzaju odzwierciedleniem charakteru czy osobowości. Dobry stylista fryzur jest w stanie nie tylko doradzać, ale również odradzać.

Często zdarzają się klientki, które do fryzjera przychodzą w kolorowym czasopismem w ręku i proszą o fryzurę, jaką ma znana aktorka czy piosenkarka. Jednak fryzura, która u jednej kobiety podkreśla urodę, u innej może ją gasić. Dobry stylista fryzur potrafi umiejętnie odradzić, podając właściwe argumenty, a jednocześnie przekonać klientkę do takiej fryzury, która podkreśli jej urodę czy osobowość.

Duży salon lepszy niż osiedlowy fryzjer z przestarzałym sprzętem

Gdzie szukać sprawdzonych fryzjerów, którzy spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientek? Zamiast zaglądać do osiedlowych saloników fryzjerskich, lepiej jest postawić na nowoczesne studia, w których pracują profesjonaliści i mają do dyspozycji najnowocześniejszy sprzęt oraz preparaty.

Warszawa centrum to miejsce, w którym znajdziemy sporo salonów fryzjerskich polecanych przez zadowolone klientki jednym z nich jest salon http://patrykzawadzki.com/ oferujący szeroki wybór usług fryzjerskich na najwyższym poziomie. Osoby korzystające z usług salonu mogą liczyć nie tylko na pełen profesjonalizm i fachowość, ale również na miłą obsługę, sympatyczny klimat i korzystanie z usług fryzjerskich w komfortowych i eleganckich warunkach.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>