Czym jest spółka LTD (Limited)

spolkaLTD

Spółka LTD jest spółką podobną do polskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Spółkę taką możemy założyć na terenie Wielkiej Brytanii. Zasoby finansowe firmy kapitałowej, nie są powiązane z finansami właścicieli firmy. Ograniczona odpowiedzialność dotyczy również, odpowiedzialności udziałowców spółki. Ich odpowiedzialność ogranicza się, do wysokością posiadanych akcji spółki. Spółki LTD Limited nie posiadają limitów minimalnego kapitału założycielskiego. Zazwyczaj jest to jednak, minimum 1000 funtów. Wymóg, który musi być jednak spełniony, to przyznanie, chociaż jednego udziału.

Wymagania dla utworzenia spółki LTD

Każda spółka potrzebuje władz, które pokierują jej działaniami. Spółka LTD Limited, to firma, w której pewne funkcje, może oprócz osób fizycznych, pełnić również inna firma. Spółka Limited jest jedną z najbardziej wiarygodnych, a także najpopularniejszych form, w jakich prowadzi się działalność gospodarczą w Wielkiej Brytanii.
Spółka LTD składa się z minimum jednego dyrektora. Wymaga również, chociaż jednego udziałowca. Istnieją funkcje, których nie można ze sobą łączyć. Jedna osoba lub spółka, nie posiada uprawnień, do pełnienia funkcji Dyrektora wraz z funkcją Sekretarza. Funkcja Sekretarza nie jest konieczna do funkcjonowania spółki LTD. Ta sama osoba lub spółka, może pełnić funkcję Dyrektora i Udziałowca. Spółka Limited, musi mieć adres na terenie Wielkiej Brytanii, a w nazwie spółki musi znaleźć się Limited lub LTD.

Wymagania podatkowe spółki LTD

Spółka Limited ma określone wysokości podatku, zależne od dochodu. Jeżeli dochód spółki nie przekroczył 300 000 funtów, podatek wynosi 20%. Jeżeli dochód przekroczył 1 500 000 funtów to podatek wynosi 30%. Istnieje obowiązek informowania o zmianach w strukturze firmy, oraz obowiązek składania corocznych raportów, dotyczących statusu firmy.
Firma na prawach spółki LTD ma możliwość zatrudniania pracowników. Ciąży nad nią obowiązek rejestracji, oraz rozliczeń VAT, jeżeli obroty to ponad 81 000 funtów. Istnieje również możliwość otworzenia kolejnych oddziałów, w innych państwach Unii Europejskiej. Często spotykamy się z przypadkami otwarcia spółki Limited w Wielkiej Brytanii, przez Polaków, którzy następnie uruchamiają oddział w Polsce. Otworzenie oddziału w Polsce ma swoje pozytywne aspekty. Różnica między taką samą spółką założoną w Polsce, czyli spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, a spółką Limited, to suma kapitału zakładowego. W Wielkiej Brytanii minimum kapitału, to wspomniane już wcześniej 1000 funtów. W Polsce natomiast minimum, to kwota 50 000 złotych, w przypadku spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, natomiast spółka akcyjna, to kapitał minimalny w kwocie 500 000 złotych. Nic, więc dziwnego, że Polacy korzystają z możliwości utworzenia spółki LTD w Wielkiej Brytanii.

Zalety prowadzenia spółki LTD Limited

Oprócz różnicy w kapitałach zakładowych, spółki LTD, to dla założycieli również inne plusy. W Wielkiej Brytanii zakładając spółkę nie trzeba dokładnie określać jej zakresu działalności. Wystarczy tylko ogólnie określić, że będziemy prowadzić rodzaj działalności, który jest legalny. Jest to inaczej zrobione niż w Polsce. U nas konieczne jest dokładne wyznaczenie usług, jakie będziemy wykonywać, nie możemy wykonywać niczego innego, czego nie podaliśmy. Dodatkową zaletą dla osoby zakładającej i prowadzącej spółkę LTD jest to, że po trzech latach otrzymuje prawa emerytalne w Wielkiej Brytanii. Jeszcze jednym pozytywem jest to, że spółka LTD podlega przepisom swego kraju, gdzie kwota wolna od podatku jest dziesięciokrotnie wyższa, niż w Polsce.

Spółka LTD Limited, to jedna z opcji założenia działalności w Wielkiej Brytanii. Jest to również dobre rozwiązanie dla osób, które chcą założyć spółkę na terenie Polski, a mają możliwości uruchomienia jej w Wielkiej Brytanii. Dzięki temu, mogą uruchomić oddział na terenie naszego kraju, a wymagania, jakie należy spełnić, są mniejsze niż, wymagania polskiego odpowiednika spółki LTD.

Wiadomości pochodzą częściowo ze strony http://www.rozliczenia-online.com/ 
Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 Komentarz

  1. Jacek pisze:

    Witam czyli wychodzi, na to, że tego typu spółka jedzie na podobnych zasadach jak spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. No niestety, ale spółka z ograniczoną odpowiedzialnością chociaż mogę się mylić, ale słyszałem, że została dodatkowo opodatkowana. Dlatego ludziom nie za bardzo opłaca się ją zakładać teraz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>