Czy praca na Podbeskidzu to praca w fabrykach

Jadąc przez południową część Polski, możemy. Często zauważyć jak zmieniają się krajobrazy. Z nizinnych terenów uprawnych-rolnych świat nagle staje się przemysłowy. To znaczy widzimy o wiele więcej fabryk, manufaktur, przemysłu ciężkiego. Tak, to właśnie dlatego, że przykładowo praca w Bielsku czy praca w Krakowie lub Katowicach ma zupełnie innych charakter niż na przykład praca w Gdańsku. Już od wieków to właśnie południe Polski a dokładnie Bielsko-Biała lub Łódź, specjalizują się w przemyśle włókienniczym.

Teraz już w znacznie mniejszym stopniu gdyż wiele fabryk zamknięto bo były nie rentowne. To za sprawą napływu taniej produkcji z Chin i Bangladeszu. Jeżeli ktoś kiedyś szukał pracy w zakładzie włókienniczym to znalazł ją bez problemu, teraz pozostały mu prace typu praca FIAT Bielsko, gdzie produkuje się podzespoły samochodowe do samochodów FIATa oraz inne podzespoły. Wielu pracowników z Bielska-Białej musiało się przebranżowić i nauczyć nowego fachu.

Nie znaczy to jednak, że praca Podbeskidzie to tylko praca w motoryzacji. Jest tu wiele innego przemysłu lekkiego który na pewno zachęci nie jednego do pracy w tym powiecie. Jeżeli nie wiesz od czego zacząć, to spróbuj na stronach z ogłoszeniami pracy z tego regionu.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Powiązane tematycznie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>