Czy kobieta może być szefem?

Przez wiele lat kobiety walczyły o uprawnienie i dziś w XXI wieku można śmiało powiedzieć iż zajmują wiele odpowiedzialnych stanowisk na równie z mężczyznami. Kobiety są prezesami dużych spółek oraz obejmują ważne stanowiska na arenie politycznej. Podejmują pracę, która jeszcze do niedawna była zarezerwowana wyłącznie dla mężczyzn. Są świetnymi kierowcami, inżynierami budownictwa czy prawnikami. Kobiety to zdecydowanie nie jest słabsza płeć. Większość mężczyzn ma ogromny problem z pogodzeniem się taką sytuacją. Nie są w stanie zaakceptować, że kobieta może być jego przełożonym.

Nie są w stanie zaufać jej wiedzy oraz umiejętnościom. Wydaję się im, że kobieta , która ma męża, dzieci, dom nie jest w stanie pogodzić tak odpowiedzialnego stanowiska z życiem prywatnym. Nic bardziej mylnego bo to właśnie kobiety mają większe zdolności organizacyjne, potrafią się tak świetnie zorganizować, że jednocześnie są doskonałymi matkami i szefami. Umiejętność wykonywania kilku rzeczy na raz uczą się od swoich matek i przekazują dalej swoim córkom. Kobiety są zdecydowanie bardziej elastyczne, otwarte na nowe wyzwania, chłoną wiedzę i są zdecydowanie bardziej ambitne. Potrafią doskonale dzielić się swoją wiedzą, świetnie odnajdują się w pracy w grupie. Kobieta wracająca po ciężkim dniu pracy do domu nie pada zmęczona na kanapie i oznajmia wszystkim domownikom, że jest wykończona, tylko zwykle zabiera się za domowe obowiązki.

Nie użala się nad sobą , jak to jest jej ciężko, jak bardzo ma dosyć swojej pracy. Kobieta potrafi być wrażliwą kiedy trzeba, a z drugiej strony kiedy potrzeba jest twarda i nie daje sobą manipulować. Mężczyźni często nie wierzą w umiejętności kobiet. Kiedy widzą drobną , zadbaną kobietkę wydaję się im, że nie podoła powierzonym zadaniom, ileż warta jest mina mężczyzny kiedy okazuję się jak bardzo się pomylili?

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Powiązane tematycznie artykuły

1 Komentarz

  1. Majka pisze:

    Oczywiście, że kobieta może być szefem! Często nawet musi! :) W naszej firmie krawieckiej Pani Anna sprawdza się jako szef szefów, jako szef mechaników i szef produkcji :) Ostatnio wymieniliśmy kilka maszyn do szycia. Pani Anna namierzyła konkretne modele na http://www.embsystems.com.pl, wytargowała rabaty i jeszcze darmowe szkolenie z obsługi :) Czy facet by tego dokonał? Nie chciałoby mu się ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>