Praca jest miejscem gdzie spędzamy często bardzo dużo czasu, bywa ,że mniej niż w domu z rodziną. Wydaję się, że idealnym rozwiązaniem byłoby wtedy jakbyśmy mogli razem z naszymi życiowymi partnerami spędzać również czas w pracy. Opinie są jednak bardzo podzielone. Są tacy , którzy przekonali się, że praca z małżonkiem to było coś najgorszego co mogło się im przytrafić i stałą się przyczyną rozstania.
Zatarta granica pomiędzy pracą a życiem prywatnym rzadko kojarzy się pozytywnie. Jeśli małżonkowie pracujący razem potrafią po pracy zostawić sprawy zawodowe i do domu wrócić jako małżeństwo a nie współpracownicy jest to do przejścia. Ale gdy w domu jednym z głównych tematów jest nadal praca może dojść do wielu konfliktów. Z czasem może okazać się, że oprócz pracy nie mają o czym rozmawiać. Jeśli jedno z małżonków podejmie jakąś złą decyzję lub popełni jakiś błąd zdecydowanie łatwiej jest to wytknąć czasem w bardzo agresywny sposób.
Ta atmosfera przenosi się potem do domu a to z pewnością nie scali związku. Bywają i takie małżeństwa, które nie wyobrażają sobie innego rozwiązania jak praca razem. Fakt iż znają i rozumieją się tak dobrze jak najbardziej wpływa pozytywnie na ich efektywność w pracy. Przykładem może być kilka par aktorów, którzy spotykają się na planie filmowym czy w teatrze. Taka współpraca czasem bywa bardzo bliska i to, że są parą w życiu prywatnym jak najbardziej im to ułatwia. Ten typ zawodu wymaga z resztą wiarygodności.
A co z pracą w Policji? Jakie wymagania powinieneś spełnić?
Podobnie jak w sytuacji gdy małżonkowie prowadzą razem firmę, jeśli dokonają odpowiedniego podziału obowiązków i jedno nie będzie ingerować w działania drugiego mają szansę na sukces. Razem mogą stworzyć coś na czym im zależy i osiągnąć wymarzony cel. Wszystko jest kwestią indywidualną, wszędzie tam gdzie potrafimy zachować umiar i znaleźć kompromis możemy spodziewać się pozytywnych wyników.