Chcesz szybko zajść w ciążę? Ten artykuł jest dla Ciebie!

ta praca geraCzy są rzeczy, które możesz zrobić, aby szybko zajść w ciążę? Z pewnością. Kobiety mają wiele różnych powodów, dla których chcą szybko zajść w ciążę. Może chcesz rozdzielić swoje dzieci na kilka lat. Może próbujesz pokonać swój zegar biologiczny. Możesz chcieć szybko zajść w ciążę, ponieważ twój partner jest w wojsku i chciałbyś zajść w ciążę przed oddelegowaniem. Albo możesz po prostu chcieć zostać rodzicem.

Sześćdziesiąt osiem procent par, które postanowiły mieć dziecko, poczęło je w ciągu trzech miesięcy. Po roku – 92 procent było w ciąży.

Jednak ważne jest, aby uświadomić sobie, że te wskazówki nie będą działać dla wszystkich. Niestety, ciąża nie jest czymś, co można dokładnie zaplanować. Jeśli nie możesz zajść w ciążę tak szybko, jak chcesz, nie obwiniaj się. Pamiętaj, że jedna na 10 par doświadcza bezpłodności. Dobra wiadomość jest taka, że i w takich przypadkach można liczyć na pomoc.

Oczywiście, jeśli chcesz zajść w ciążę, musisz zaprzestać stosowania antykoncepcji, a od tego czasu urządzenie takie jak termometr owulacyjny geratherm powinno zastąpić wszelkie środki antykoncepcyjne. Możesz nie wiedzieć, że możesz potrzebować czasu na powrót płodności. To zależy od rodzaju używanej antykoncepcji.

W przypadku większości form kontroli urodzeń płodność powróci do następnego cyklu po zaprzestaniu jej stosowania. Może być kilka wyboistych miesięcy, kiedy twój cykl reguluje się sam, ale możliwe jest również zajście w ciążę w pierwszym oficjalnym miesiącu płodnym.

Jednak nie zawsze jest to prosty i szybki proces. Jeśli masz implant lub wkładkę domaciczną, musisz umówić się na wizytę u lekarza w celu usunięcia. To wymaga czasu. Po hormonalnym usunięciu tegoż może minąć kilka miesięcy, zanim twoje cykle się uregulują. Jednak czasem powrót płodności może potrwać kilka miesięcy.

Porozmawiaj ze swoim lekarzem, aby mieć realistyczne oczekiwania co do tego, kiedy możesz zacząć próbować zajść w ciążę.

Kochajcie się – jak najczęściej!

pobrane (8)Seks co drugi dzień lub co dwa dni jest to dobra tendencja. Możesz dążyć do uprawiania seksu każdego dnia swojego cyklu, ale dla większości ludzi doprowadzi to do wypalenia, a to naprawdę nie jest konieczne. Uprawianie seksu co najmniej trzy do czterech razy w tygodniu zwiększa twoje szanse na sukces, ponieważ zwiększa szanse na zbliżenie w najbardziej płodne dni. Jeśli celujesz tylko w owulację i popełnisz błąd, możesz stracić cały miesiąc.

Jeśli uprawiasz seks co drugi dzień lub co dwa dni, prawdopodobnie będziesz uprawiać seks przynajmniej raz, jeśli nie dwa razy, w czasie najbardziej płodnym. Częsty seks również poprawia zdrowie plemników. Zdrowe plemniki oznaczają, że będziesz mieć większe szanse na poczęcie.

Ważną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że zwykłe środki nawilżające, mogą być szkodliwe dla plemników. Najlepszym środkiem nawilżającym sprzyjającym faktowi zapłodnienia jest – twój własny płyn pochodzący z szyjki macicy. Ale jeśli jest to dla Ciebie problem, dostępne są opcje przyjazne dla nasienia, takie jak np. olej mineralny.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>