BPC-157 może promować zdrowie stawów i ścięgien – i co jeszcze?

cell-3089947_1280BPC-157 lub Body Protective Complex to peptyd lub kombinacja aminokwasów. Można go znaleźć w sokach żołądkowych człowieka.Może potencjalnie przyspieszyć gojenie. Peptyd BPC może również promować zdrowie stawów i ścięgien oraz wspomagać regenerację naczyń krwionośnych (angiogenezę).

Niektórzy ludzie, którzy używali BPC-157, nazywają go suplementem, którego nie da się porównać z żadnym innym. W badaniach testowano przede wszystkim Body Protective Complex-157 na zwierzętach. W testach na zwierzętach wykazał korzyści w gojeniu po urazach mięśni, naciągnięciach ścięgien i oparzeniach. Wykazano również zdolność wspomagania wzrostu i regeneracji naczyń krwionośnych zwierząt.

Co to jest peptyd i jak kombinacje aminokwasów, takie jak BPC-157, mogą potencjalnie wspierać zdrowie?

Peptydy to związki aminokwasów, które naturalnie występują w organizmie lub mogą być syntetyzowane. BPC-157 to połączenie 15 aminokwasów, zwane także pentadekapeptydem.
Naukowcyodkryli, że te proste peptydy mogą organizować się w błony tkankowe. Ich badania wykazały, w jaki sposób peptydy budują kluczowe elementy błon. Zaobserwowali, jak peptydy układają się w warstwy, działając podobnie do bardziej złożonych białek.

Co więcej, BPC-157 może zmniejszać ryzyko stresu oksydacyjnego, czyli braku równowagi wolnych rodników i przeciwutleniaczy w organizmie. Wysoki poziom stresu oksydacyjnego może skutkować przewlekłym stanem zapalnym. Może wpływać na ważne narządy, takie jak serce i naczynia krwionośne. Zwiększy to ryzyko rozwoju chorób, takich jak wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie) i choroby serca. Stosowanie BPC-157 może potencjalnie przynieść korzyści w wielu aspektach leczenia i zdrowia układu sercowo-naczyniowego.

Body Protective Complex może również modulować działanie tlenku azotu, który działa rozszerzająco na naczynia krwionośne. W procesie ten peptyd może regulować niskie i wysokie ciśnienie krwi. Co to jest środek rozszerzający naczynia krwionośne? Jest to substancja, która może rozszerzać lub rozszerzać naczynia krwionośne.

W jaki sposób BPC-157 może przynieść korzyści w gojeniu stawów i ścięgien?

Naukowcy przeprowadzili kilka badań na gryzoniach przy użyciu Body Protective Complex-157. Miało to na celu sprawdzenie, czy suplement może pomóc leczyć ścięgna i stawy. Okazało się, że komórki miały więcej receptorów hormonu wzrostu, gdy zastosowano BPC-157. W podobnych badaniach naukowcy odkryli, że Body Protective Complex może przyspieszyć gojenie szczurów po przecięciu ścięgna Achillesa. Może tak być, ponieważ stymuluje wzrost ścięgien lub komórek ścięgien.

Co to jest przecięcie? Jest to proces cięcia czegoś poprzecznie (kierunek poprzeczny). BPC-157 może stać się kolejną możliwą terapią urazów związanych z przecięciem. Niektóre z nich mogą wpływać na mięsień czworogłowy i tkankę więzadła pobocznego przyśrodkowego. Naukowcy badają sposoby regeneracji i leczenia więzadeł i ścięgien od początku XXI wieku i okazało się, że jako peptyd Body Protective Complex jest naprawdę pomocny dla osób z problemami związanymi z tkanką łączną.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>